Houbová omáčka ze sušených hub a smetany

Omáčky Doba přípravy: 30 minut ( bez doby namočení hub) 2 názory

Omáčky Doba přípravy: 30 minut ( bez doby namočení hub) 2 názory

Suroviny 4 porce

2 hrsti sušených hub
40 g másla
1-2 PL oleje
1 cibule
2 vrchovaté PL hladké nebo polohrubé mouky
sůl
pepř
mletý nebo drcený kmín
zelená petržel
1 kelímek smetany ke šlehání nebo napůl se zakysanou smetanou

Postup přípravy receptu

  1. Sušené houby namočíme nejméně na 3 hodiny, ale nejlépe přes noc. Pokud nebyl čas na namočení hub, dáme je do kastrůlku, zalijeme vodou a po chvíli namáčení houby 20 minut povaříme (téměř do změknutí).

  2. Na másle s olejem osmahneme drobně nakrájenou cibuli do běla, přisypeme mouku a uděláme hodně světlou jíšku, kterou zalijeme nejprve trochou studené vody (vývaru nebo mléka) a pak vodou z namočených nebo povařených hub i s těmi houbami, a uvaříme (ne moc řídkou) omáčku. Prováříme 15 minut, aby mouka nebyla syrová, často mícháme a během prováření osolíme, přidáme koření a přilijeme smetanu ke šlehání nebo půl kelímku smetany a půl kelímku zakysanky.

  3. Podle chuti a potřeby nakonec dochutíme a pokud máme, přidáme drobně usekanou zelenou petržel. Někdy je dobré přikápnout pár kapek citr. šťávy nebo octa, ale opatrně (použijeme-li zakysanou smetanu, tak to obyčejně není zapotřebí). Podáváme většinou s knedlíkem, ale lze podávat i s těstovinami nebo rýží, pokud to někdo má raději. Můžeme přidat i vařené hovězí či vepřové libové maso.

Komentáře k receptu Houbová omáčka ze sušených hub a smetany

Tématické fráze: omáčka ze sušených hub houbová omáčka-sušené houby recept na houbovou omáčku ze sušených hub namáčení hub houbovka ze sušených hub namáčení sušených hub namoceni sušených hub recepty ze susenych hub houby namáčení sušené houby zmeknuti hřibová omáčka ze sušených hub sušené houby namáčení namočení hub houbová omáčka ze suných hub houbová polévka top recepty omáčka ze sušených hříbků omacka zo susenych hub sušené houby+omáčka houbová ze sušených houbová omáčka ze sušených hub se smetanou recept