Tibi perlivá limonáda z Ambiente

5jideldenne Kuchařka: 5jideldenne

Doba přípravy: 10 minut 1 litr Nápoje 2 názory

Suroviny

tibi krystaly - dávka 50 g
50 g sušených fíků nebo jiné sušené ovoce
50 g cukru
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve je nutné sehnat tibi krystaly, které způsobují fermentaci. Pražáci je ZDARMA dostanou v @http://eska.ambi.cz/cz/, ostaní si musí na internetu najít zdroj. Krystaly jsou zrna bakteriální kultury, podobné kefírové. Živí se cukrem ve všech podobách.

 2. Pak už je vše jednoduché. Potřebujete uzavíratelnou nádobu- mně se osvědčily tyto nápojové kontejnery o objemu min. 1,5 l. Výroba limonády má dvě fáze. V první vyrobíte tibi vodu. Tu uděláte tak, že promícháte 1 litr vody s cukrem a sušeným ovocem a nádobu uzavřete a necháte fermentovat 48 hodin. Pokud používáte sklo, buďte opatrní a kontrolujte, zda fermentace neprobíhá příliš divoce, aby Vám neexplodovala láhev. Někdo proto volí plastové láhve, kde vidí na první pohled, zda je flaška tvrdá a hrozí exploze. Jakmile máte tibi vodu hotovou, slijete ji . Krystalky vymyjeme a můžeme založit další novou várku tibi vody. Tímto postupem, při kterém dorůstají nové tibi krystalky, budete mít postupně dávky tibi na rozdávání kamarádům

 3. Čeká vás výroba limonády - druhá fermentace. Tibi vodu dáte do druhé nádoby, přidáte ovoce/zeleninu/bylinky dle chuti. Nádobu zavřete a dáte do lednice. Za 24-48 hodin je limonáda hotová. Přecedíme ji a konzumujeme. V lednici vydrží až 5 dní.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Tibi perlivá limonáda z Ambiente

 • 5jideldenne 5jideldenne(autor receptu)

  Je to skvělé.

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  Také jsem před pár roky doma dělala, pak jsem byla přes tři měsíce v nemocnici a bylo po tibi krystalech,:-( nikdo je nepřikrmoval... Ale jinak to bylo dobré a osvěžující, :-8 dělala jsem do třílitrové lahve a měla jsem co dělat, abych to zkonzumovala;-):-D. Moc zdravá záležitost:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: limonáda z krystalků tibi v lednici tibi limonády tiba limonáda tibi limonáda zazvorova limonáda z tibi krystalu kde sehnat tibi krystaly

Zapomněl/a jsem heslo