Naložený plísňový sýr se sušenými švestkami

Suroviny

1 ks plísňového sýra typu hermelín (já měla zn.albert)
80 g sušených švestek
3 stroužky česneku
snítka rozmarýnu
hvězdička badyánu
mletá paprika
dobrý olej na zalití

Postup přípravy receptu

  1. Sýr odkrojíme tak, aby odkrojek tvořil tenkou "pokličku". Vnitřek zbytku vydlabeme.

  2. Náplň připravíme tak, že několik vypeckovaných švestek odložíme stranou, zbylé podrtíme nebo rozsekáme na drobnou směsku.

  3. Přidáme 1 prolisovaný stroužek česneku a asi 2 jehličky podrceného rozmarýnu, vydlabanou náplň sýra. Důkladně rozetřeme do pasty,já si pomohla mixérem.

  4. Přiklopíme "pokličkou" sýra a lehce stiskem upevníme. Vložíme do čisté sklenice. Přidáme zbylé švestky,česnek,rozmarýn a badyán. Lehce poprášíme paprikou. Zalijeme kvalitním olejem a uzavřeme. Necháme v chladu nejméně 4 dny.

Poznámka od kuchařky

Olej jsem použila půl napůl slunečnicový a olivový.

Komentáře k receptu Naložený plísňový sýr se sušenými švestkami

Tématické fráze: naložený sýr hermelín se švestkami sušení švestek pomazánka z plísňového sýra naložené sýry nakládaný hermelín se švestkami nakladany hermelin se susenymi svestkami smažený plísnový sýr pomazánka z plísňového sýru hermelín sušené švestky hermelín švestky recepty z plísňového sýra cena-sušené švestky hermelín se sušenými švestkami jak naložit sýry naložený hermelín se švestkamy recept na naloženy syr bublanina se švestkami jednohubky se švestkami recept nakladany syr s modrou plisni