Kuře v županu

Drůbeží maso Doba přípravy: Cca 1hod. 11 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: Cca 1hod. 11 názorů

Suroviny 4 porce

8 ks kuřecí paličky
8 ks anglická slanina
sůl
pepř bílý mletý
10 ks brambory
grilovací koření
sůl
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí paličky osolíme,okořeníme bílým pepřem a každou zvlášť pečlivě ovineme plátkem slaniny.

  2. Brambory neloupeme, jen je pečlivě vydrbeme kartáčkem a nakrájíme na osminky (je dobré mít brambory přibližně stejné velikosti - jsou pak upečeny rovnoměrně).

  3. V míse rozehřejeme máslo (třeba v mikrovlnce), nasypeme do něj pokrájené brambory, okořeníme grilovacím kořením a solí a pečlivě promícháme.

  4. Do velkého hlubokého pekáče vyskládáme zabalené kuřecí paličky, obložíme okořeněnými bramborami a vložíme do předehřáté trouby na 200°C. Po 20 minutách ztlumíme na 185°C a po dalších asi 2O minut,troubu opět rozehřejeme na 200°C (kvůli propečení masa).

  5. Paličky servírujeme obložené opečenými bramborami a třeba s zeleninovým salátem.

  6. Nebo můžeme použít šlehačkový křen - šlehačku ušleháme do tuha, vmícháme sůl a najemno nastrouhaný křen (dle chuti). Toto nám k tomu chutná nejvíce.

Poznámka od kuchařky

Recept si našel Vojta v dětské kuchařce.No a protože po nich moc toužil,tak jsem mu je udělala.Musím přiznat,že i my dospěláci jsme si na nich moc pochutnali a už zůstanou zařazeny v našem jídelníčku.

Vím,že je to recept velmi prostý,ale ty brambory pečené v té šťávičce z kuřete a anglické jsou naprosto báječné.

Snažila jsem se prohledat recepty,jestli tu už přesně takový není a nenašla jsem nic.A věřte že hledat tu není žádný med ;-).Doufám,že jsem nic nepřehlédla.

Komentáře k receptu Kuře v županu

Tématické fráze: kuřecí paličky s bramborami kureci v zupanu maso v županu kuřecí maso v županu kuřecí maso v anglickém županu recept kuřecí v županu kuřecí paličky zabalené v anglické slanině kuřecí játra v županu játra v županu kuře v žuupanu kuře vžupanu brambory v županu recept kuřecí játra v županu kuře v čokoládě kuřecí paličky zabalené ve slanině pečené kuře v županu maso na černém pivu kure v perine se slehackou kuře v čínské směsi kureci jatra v zupanu