Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pizza je velmi oblíbeným jídlem, které znají lidé po celém světě

Pizza je velmi oblíbeným jídlem, které znají lidé po celém světě

Pizza je jedním z nejoblíbenějších pokrmů na celém světě. Pochází z Itálie, a i když existují mnohé variace a regionální styly přípravy pizzy, základní koncept pizzy zůstává stejný: kruhový plát těsta, který je pokrytý různými ingrediencemi a pečený v troubě nebo na kamenném grilu. 

Jak vypadá těsto na pizzu? 

Těsto na pizzu mívá velmi podobný základ, ať už narazíte na jakýkoliv recept. 

  • Základem pizzy je těsto, které se vyrábí z mouky, vody, soli, droždí a oleje. Těsto se nechává kynout, což mu dává lehkou a vzdušnou texturu.
  • Pravá italská pizza je známá pro tenké a křupavé těsto, ale v jiných částech světa se můžete setkat s různými druhy těsta včetně silného a měkkého. 
  • Na těsto se obvykle nanáší rajčatová omáčka s bylinkami (může být ale i smetanová), která dává pizze charakteristickou chuť a vláčnost. 

Co všechno můžete dát na pizzu? 

Na domácí pizzu můžete přidávat různé ingredience podle chuti a preference. Nejoblíbenějšími náplněmi jsou šunka, salám, různé druhy sýrů, rajčata, houby, paprika, kukuřice, olivy, feferonky, špenát, cibule, kuřecí maso, mořské plody a mnoho dalších. Kombinace těchto ingrediencí mohou vytvářet nekonečné množství variant

 

Více

1 2 3 5

Další témata

Další recepty

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více