Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Míchaný drink italských sjezdovek s názvem Bombardino: Už jste jej ochutnali? Pojďte si horký nápoj připravit spolu s námi
Zdroj: Unsplash

Milujete Itálii od moře až po Alpy? Už je to více než 50 let, co spatřilo světlo světa originální občerstvení na italských sjezdovkách. Pojďte si s námi přenést trochu zasněžené Itálie k vám do kuchyně.

Bombardino má mnoho variant, které vznikaly během půl století při putování světem, a též vy si tento nápoj můžete připravit po svém. Jedná se o horký míchaný drink s brandy.

Jak se připravuje Bombardino?

Je to velmi snadné, potřebujete k tomu tyto suroviny:

Likér, brandy a mléko slijeme do hrnce a zahřejeme, ale hlídáme teplotu do 80 °C (poté se začne odpařovat alkohol). Přelijeme do sklenic a ozdobíme šlehačkou a kakaem.

Původní zcela italské Bombardino

Pokud si chcete dopřát skutečnou původní italskou verzi drinku, vyzkoušejte vaječný likér (i dezert) jménem Zabaione. Můžete jej používat na Bombardino, do pohárů s ovocem i zmrzlinou, nebo do něj namáčet oblíbené sušenky jako skuteční Italové.

  • 2 žloutky
  • 50 g krupicového cukru
  • 60 ml Svatého Vína (Vin Santo) nebo jiného sladkého vína

Žloutky a cukr šleháme nad parou a opatrně postupně přiléváme alkohol. Šleháme po celou dobu, než spotřebujeme všechen alkohol. Hustou směs necháme zchladnout a uložíme do lednice.

Trochu italštiny do naší kuchyně

Pokud nejste milovníci destilátu brandy nezoufejte. Existuje několik variant, které brandy nahrazují jiným alkoholem nebo volí verzi obecně bez alkoholu.

  • "calimero"– s espressem a bez brandy, ale můžete je přidat
  • "pirata" – s rumem místo brandy
  • "scozzese" – s whiskey místo brandy

Kupovaný nebo domácí?

Pokud si na domácí Bombardino netroufáte sami, můžete si je zakoupit již namíchané v lahvi. Doplníte jím dezert, vylepšíte kávu nebo je můžete popíjet jen tak. Připravit si můžete alespoň domácí vaječný likér podle našeho videoreceptu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více