Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Slavnostní dort může plnit funkci dárku s překvapením. Samotný dárek se totiž schovává uvnitř a teprve po rozkrojení a částečné konzumaci dortu obdarovaný zjistí, co to vlastně je. Poslední dobou jsou dorty s překvapením velmi oblíbené.

Dort, skrývající dárek, je překvapením, které nikdo nečeká - o to více radosti může obdarovanému přinést. Dárky, schované v dezertu, jsou sice malé, ale slavnostní náladu pozvednou k dokonalosti. Takové okamžiky jsou nezapomenutelné. Seznámíme vás s několika typy takových dortů.

Dort pro děti, plněný sladkostmi

Dort pro dítě je většinou plněný čokoládovými bonbóny, lentilkami a drobnými sušenkami. Do krémem namazaného dortu bez horního plátu vyřízneme dutinu, kterou až po okraj naplníme sladkostmi, které všechny musí být jedlé. Přiklopíme posledním plátem a dozdobíme jako normální dort. Při krájení vychlazeného dezertu se lentilky vysypou a jí se spolu s dortem.

Dort s malým dárkem uvnitř

Dort s malým dárkem připravujeme stejným způsobem. Použijeme plastovou krabičku, kterou pečlivě umyjeme a osušíme. Do krabičky vložíme dárek - ať je to mobil pro dospívající dítě, hračka pro školáka nebo šperk pro manželku. Do krémem naplněného a vychlazeného dortu vyřízneme dutinu podle velikosti krabičky, položíme ji tam, přiložíme horní plát a ozdobíme.

Dort se zásnubním prstýnkem

Připravíme malý dortík nebo cupcake, který se položí na povrch samotného dortu - uvnitř obsahuje krabičku s prstenem. Někdy je i samotná krabička jedlá - z čokolády, z perníku nebo křehkého těsta. Největší chybou je umístit prsten přímo do minidortíku, kdy musí snoubenka prsty dolovat dárek z těsta a krému nebo také může přijít o zub.

Dort jako oznámení pohlaví miminka

V poslední době jsou velmi oblíbené dorty, které budoucím rodičům a jejich rodině a hostům odhalí pohlaví jejich dítěte. Do dortu vyřízneme dutinu, kterou naplníme modrým nebo růžovým krémem podle dostupné informace. Při krájení je překvapení odhaleno a bývá zdrojem radosti (nebo i zklamání) obou rodičů.

Dort s falešným patrem

I velký dárek se vejde do dortu. Připravíme předem kulatou nebo hranatou krabici, do které vložíme dárek. Obalíme ji potravinářskou fólií a tato krabice bude spodní patro dortu. Připravíme piškotový dort, který na krabici položíme a celý výtvor jako dort ozdobíme - nejvhodnější je falešný dort potáhnout potahovací hmotou a dozdobit jako jedlý dort.

Dort jako skládačka dvou dortíků

Jde o dort ve tvaru krabičky, ve které se ukrývá další krabička s dárkem nebo překvapením. Z kompaktního těsta (perníkové, number cake, tuhé linecké) připravíme díly podle šablony, které vykrájíme z vyváleného plátu těsta a upečeme. Díly pak složíme k sobě a slepíme bílkovou polevou. Každý kousek slepených částí necháme dobře zaschnout. Ozdobíme jako dort nebo jako perník.

Podle našeho videa můžete připravit čokoládový dort, který je vhodný pro vytvoření dutiny na vložení krabičky s dárkem nebo hromádky lentilek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více