Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

15 nejoblíbenějších moučníků: Ochutnejte nejžádanější recepty z našeho webu
Zdroj: Toprecepty

Moučníky jsou pravidelnou součástí našich jídelníčků. Sladká tečka nesmí chybět hlavně na slavnostní tabuli, ale i při běžném stravování máme často pocit, jakoby ještě něco na závěr mělo přijít. V našem výběru najdete ty nejvíce žádané moučníky.

Milujeme sladké dobroty, nápaditě a neobvykle připravené, ozdobené a často rafinované. Ale v našem přehledu najdete recepty, které jsou tím nejčastěji připravovaným, tudíž nejde o nějaké složité recepty, které zaberou mnoho času a vyžadují méně obvyklé suroviny. Právě naopak, s těmito recepty si hravě poradí každá začínající hospodyňka a při servírování bude mít zaručeně úspěch. Tyto recepty se totiž vyplatí mít stále po ruce.

1/15

  1 z 15

  Andělsky nadýchaný perník

  Andělsky nadýchaný perník Video

  Perník patří k tomu nejrychlejšímu a nejjednoduššímu, co můžeme upéct, když máme málo času. Vůbec to ale není moučník "z nouze", právě naopak. Tento recept si drží dlouhodobě prvenství na našich stránkách a určitě zaslouženě. Budete do něj potřebovat vlašské ořechy a povidla, po upečení ho stačí poprášit moučkovým cukrem.

  2 z 15

  Úžasný tvarohový moučník ke kávě

  Úžasný tvarohový moučník ke kávě Video

  Vybíráte něco moc dobrého pro rodinu či pro návštěvu? S tímto moučníkem určitě neuděláte chybu. Těsto je velmi jednoduché, ale pudinkový krém s tvarohem se postará o vláčnost a jemnost. Dobrota je ještě politá vrstvou čokolády se zakysanou smetanou.

  4 z 15

  Rohlíčky ze šlehačkového těsta

  Rohlíčky ze šlehačkového těsta Video

  Naše babičky to uměly. Tyto šlehačkové rohlíčky bývaly jejich chloubou a stejně tak mohou být i naší. To dobré se prostě nezapomene. Těsto je příjemně vláčně a krásně se s ním pracuje. Výsledek zaujme na první pohled a co se týče náplně, to záleží jenom na vás. Rohlíčky budou výborné nasladko i naslano.

  6 z 15

  Míša řezy

  Míša řezy Video

  Míša řezy jsou opravdu lahůdkou. Kombinace kakaového těsta a svěžího tvarohového krému nadchne každého, a což teprve po doplnění vrstvou čokolády. S tímto moučníkem přijde hned dobrá nálada. A nezapomeňte, druhý den chutná ještě lépe.

  8 z 15

  Rychlé a křehoučké taštičky

  Rychlé a křehoučké taštičky Video

  Křehoučké taštičky jsou další lahůdkou. Chuť je výborná díky tvarohu, taštičky z talířků rychle mizí a není divu. Příprava těsta je velmi jednoduchá, stačí několik základních surovin a práce jde rychle od ruky. Naplnit je můžete svou oblíbenou náplní, chutnat budou pokaždé.

  9 z 15

  Afrika řezy

  Afrika řezy Video

  Afrika řezy vypadají velmi slavnostně, ale příprava není nijak složitá. Tato šťavnatá ořechová buchta je krásně vláčná, a to díky mrkvi a banánu. Povrch buchty po upečení potřeme tvarohovým krémemposypeme mletými ořechy. Moučník je krásný a lákavý už na pohled.

  10 z 15

  Řezy s vaječným likérem

  Řezy s vaječným likérem Video

  Řezy s vaječným likérem jsou vyloženě svátečním moučníkem. Krásně vypadají a skvěle chutnají. Zaujme a možná i překvapí kombinace krému z likéru a pařížské šlehačky. Pokud vybíráte něco slavnostního na rodinnou oslavu, tyto řezy jsou pro vás žhavým kandidátem. Rozhodně je doporučujeme.

  12 z 15

  Buchta Himálaje

  Buchta Himálaje Video

  Další buchta je nezapomenutelnou retro-pochoutkou z našeho dětství. Kdo by ji nemiloval. Podobný recept možná znáte pod názvem Fešák nebo Prošívaná deka. Buchta je lahodně sladká a vláčná, po upečení velmi rychle mizí z plechu. A nebojte se, i samo pečení je rychlou záležitostí.

  15 z 15

  Velmi šťavnatý moučník

  Velmi šťavnatý moučník Video

  Mnoho z nás miluje šťavnaté, vláčné a svěží moučníky. Jedním z nich je zrovna tento čokoládový. Příprava je snadná, jen musíte počítat s časem na odležení v lednici. Trik spočívá v tom, že se moučník po upečení prolije voňavou kávou. Příjemnou ovocnou kyselost dodá malinová marmeláda a když pochoutku ještě ozdobíte šlehačkou, výsledek bude dokonalý.

1/15

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky