Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Placky se pečou a upravují na mnoho způsobů. Některé jsou velmi jednoduché, ale k chuti přijdou vždy
Zdroj: Top recepty

Placky se hodí k polévkám a omáčkám. Jíme je suché, omaštěné a potřené česnekem, můžeme je natírat na sladko nebo k nim podávat slané pomazánky, stáčíme je a zapékáme. Patří k základům mnoha světových kuchyní. Jaké si snadno upečeme doma?

Placky nebo chléb

Placky nebo chléb - to je základ, bez kterého si těžko dovedeme představit náš jídelníček. Potřebujeme si každý den něco pořádného zakousnout. Můžeme zavzpomínat, co asi pekly naše babičky nebo ještě jejich babičky. Dříve se peklo na plátech kamen, dnes používáme jiné techniky pečení.

Na čem upéct placky

Placky pečeme často na plechu v troubě nebo na suché či vymaštěné pánvi. Skvělým nápadem je pečení placek v kontaktním grilu. Nejprve si připravíme těsto, které necháme odstát. Pak se pustíme do pečení. Placky z grilu jsou nejlepší hned po upečení, dokud jsou čerstvé.

Oblíbené druhy placek

Placky podle některých receptů obsahují droždí. Chlebové placky z pánve potíráme ke konci pečení směsí ze strouhaného sýru nebo brynzy, zakysané smetany a utřeného česneku. Směs se krásně vsákne a vylepší jejich chuť. Bramborové placky jsou známou českou klasikou, připravovanou mnoha způsoby.

Nejlepší chlebové placky

Chlebové placky, ať staročeské nebo česnekové, lákají už od pohledu. Pečou se s žitným kváskem nebo s droždím. Můžeme použít žitnou i celozrnnou mouku. A opět nešetřit česnekem. Na něčem takovém si rádi pochutnáme třeba k vydatné polévce nebo k dobře okořeněnému guláši.

Placky z jiných kuchyní

Jedny z nejpopulárnějších placek jsou nekvašená moučná tortilla z mexické kuchyně, bramborová tortilla ze Španělska a  indické kynuté placky naan. Další z receptů popisují, jak upéct arabský pita chléb.

V našem receptáři máme k dispozici mnoho nápadů a rad, jak připravovat chutné a osvědčené placky - některé z nich si možná oblíbíme a budeme se k nim rádi vracet. Jednoduchá jídla jsou často ta nejlepší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky