Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zelné placky pečené na pánvi a v troubě. Nejlepší zelňáky podle našich babiček
Top recepty

Zelné placky si často spojujeme s dětstvím a vzpomínkami na nejmilejší jídla. Připravují se na mnoho způsobů. Pečou se v troubě nebo na pánvi, dříve na plátech kamen. Inspiraci pro jejich pečení najdeme v oblíbených receptech z našeho receptáře.

Placky z kysaného zelí

Zelňáky, jednoduché zelné placky, připravujeme z kysaného zelí, nejlepší jsou z domácího. V receptáři máme i recepty na placky z hlávkového zelí, které před pečením nakrouháme a posolíme. Necháme je odstát a změknout, můžeme je krátce spařit horkou vodou

Zelné placky pečené v troubě

Kysané zelí jemně pokrájíme. Pokud chceme snížit kyselost, propláchneme je vodou. Přidáme koření, sůl, mouku a vypracujeme těsto. Kdo chce, přidá do těsta škvarky nebo brambory. Vyválíme placku, ze které vykrajujeme skleničkou kolečka. Okraje skleničky namáčíme do hladké moukyKolečka pečeme v troubě na pečícím papíře dozlatova.

Zelné placky pečené na pánvi

Zelné placky z pánve připomínají bramboráky, ale mají výraznou zelnou chuť. Patří do nich mouka a vajíčko, které pomáhá udržet správný tvar. Přidat můžeme oblíbené koření, česnek, uzeninu, škvarky, uzené tofu nebo brambory. Zelná placka z pánve je bezlepková, s pohankovou moukou

Zelné chlebové placky

Malé škvarkové placičky jsou vítaným pohoštěním. Do těsta patří droždí a s jeho přípravou pomůže domácí pekárna. Zelné chlebové placky z kynutého těsta jsou nadýchané, voňavé a syté. V chlebových plackách s kysaným zelím není zelí součástí těsta, ale náplně, společně se strouhaným sýrem a slaninou.

Zelné placky jsou výborné a pokud je ochutnáme, nejspíš se k nim budeme rádi vracet. Při jejich pečení můžeme vyzkoušet i méně obvyklé, ale stejně dobré varianty. Jednou z nich jsou zelné placky se strouhaným sýrem.

 

Tento tip je užitečný  (26x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Josef Maršálek

nově v eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům