Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čím pohostíte své blízké na Vánoce? Vyzkoušejte slané pochoutky na vánoční stůl originálně, jednoduše a ze základních ingrediencí
Vlastní foto

Vánoce se blíží každým okamžikem. Pořádáte vánoční party s přáteli? Možná se chystáte na firemní večírek, nebo se už moc těšíte na celou rodinu. Dokonalé sladké cukroví již zdobí sváteční stůl, ale co slané občerstvení? Vyzkoušíte být letos originální?

Dopekli jste vánoční cukroví, bramborový salát podle rodinného receptu je připravený v lednici a i punč krásně voní z plotny, ale co občerstvení? Zavolejte rodinu na pomoc a připravte společně originální vánoční pochoutky.

Jak má vypadat vánoční stůl?

Kromě krásného ubrusu, slavnostního nádobí a krásných ozdob, zde po jídle jistě přistane nějaké občerstvení.

  • Stromečky: Z okurky jsou snadné a originální jednohubky. Uzeniny, sýry i kousek pečiva krásně doplní plátek okurky, ukrojený škrabkou na párátku. Tip: Snítka tymiánu trochu připomíná jehličí a provoní i ozdobí vánoční stůl.

Vánoční symboly na talíři

  • Ponožky: Jsou symbolem Vánoc, pokud jednu nemáte nad krbem, jistě se může objevit alespoň jako pochoutka na stole. Spojte uvařené uzeniny jako ponožky s trochou křenu, a to bude dokonalé.
  • Věnce: Kromě věnce adventního můžete z uzenin, sýrů, zeleniny a krekrů či toustů vytvořit jedlý vánoční věnec, který je naprosto originální a jednoduchý na přípravu.

Sněhuláci a hvězdičky - krásné ozdoby

  • Sněhuláci: Z bílé mozzarelly a oliv jsou opravdu roztomilí. Je už jen na vás, jak moc si chcete vyhrát s každým knoflíčkem a jestli jim dáte skutečnou mrkev či slaninový šál kolem krku. Tip: Můžete použít jedlé fixy.
  • Hvězdičky: Mohou se objevit po celém stole. Použijte vykrajovátko a udělejte hvězdné tousty, sýry, uzeniny i malé pizza hvězdičky z listového těsta.

Mikuláš či Santa

  • Santa nebo Mikuláš: Jedná se o spojení mozzarelly a cherry rajčátka. S bazalkou a polité olivovým olejem si užijete skvělý salát Caprese, který si můžete vytvořit podle videoreceptu. Která pochoutka potěší blízké na vašem stole nejvíce?

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky