Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejlepších receptů na vánoční kuličky. Oblíbené cukroví zvládnou i méně šikovní, a ještě k tomu rychle
Top recepty

Vánoční kuličky, nejčastěji nepečené, jsou jednoduché, ale velmi chutné. Využít na ně můžeme cukroví, které se nám tvarově nepovedlo, nebo se polámalo, a doplníme je dalšími surovinami podle jednotlivých receptů.

Na kuličky se používají obvykle suroviny jako nadrcené piškoty či sušenky, kokos, rum, máslo, salko a kakao. Ze surovin zpracujeme těsto a ihned, nebo po krátkém odležení, tvarujeme kuličky, které se ještě vyválí v kokosu, kakau, či namáčí v čokoládě nebo v jiné polevě. Hotové kuličky můžeme rovnat do ozdobných košíčků, ve kterých ještě více vyniknou.

  1. Medovníkové koule
  2. Jednoduché Raffaelo kuličky
  3. Rumové kuličky s kokosem
  4. Perníkové koule
  5. Kokosové kuličky s rumem v čokoládě
  6. Margot kuličky
  7. Kávové lanýže

1. místo

Medovníkové koule z nastrouhaného medového těsta a kondenzovaného karamelového mléka budou zlatým hřebem mezi cukrovím. Nejvíce si na nich pochutnají ti, kteří neodolají medovníku. Příprava medovníkových kuliček je ale mnohem snazší.

2. místo

Tyto kokosové kuličky ze salka, kokosu a oloupaných mandlí jsou snad ještě lepší než kupované Raffaelo kuličky. Jejich bílá barva vynikne vedle tmavších druhů cukroví, ale počítejte s tím, že zmizí rychle.

3. místo

Nepečené kuličky z nadrcených piškotů, rozinek, rumu, vlašských ořechů a kakaa jsou další oblíbenou a jednoduchou bombou mezi cukrovím. 

4. místo

Základem těchto koulí jsou nadrcené perníčky. Použít můžeme tvary, které se nám tolik nepovedly. Hotové kuličky máčíme v rozpuštěné čokoládě a sypeme cukrářským zdobením.

5. místo

Tyto výborné kuličky se dělají z mletých bebe sušenek, kokosu a rumu. Zpracované těsto vyválíme do kuliček, které necháme v mrazáku krátce zatuhnout, a poté je máčíme v hořké čokoládě. Následně už jen necháme kuličky odležet v lednici.

6. místo

Do těchto chutných kuliček, které připravíme z jednoduchého těsta z rozdrobených margot tyčinek, balíme lískové ořechy, jako malé překvapení, a poté kuličky vyválíme v kokosu. Chutnají skvěle a nejvíce nadchnou příznivce margotek.

7. místo

Lanýže z bílé čokolády a smetany, obalené v kakau nebo nastrouhané čokoládě, jsou další výbornou dobrotou na našem vánočním stole. Příprava je opět velmi snadná a cukroví bude z podnosů rychle mizet.

Jak připravit kuličky z kokosu a ořechů

A pokud nám předchozí recepty nestačí, pak následující videorecept nám názorně ukáže, jak na další oblíbené kokosovo-ořechové kuličky.

Přejeme, ať se vám cukroví podaří.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky