Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dává tu správnou chuť perníku? Perníkové koření namíchané v nejlepším poměru. Směs koupíme hotovou nebo ji sami namícháme
Zdroj: Pixabay

Perníčky jsou typické nejen svým tvarem a vzhledem, ale také vůní a chutí. Příjemně provoní celou domácnost a všechny naladí na sváteční atmosféru. Které koření v perníku nesmí chybět?

Perníkové koření odlišuje perník od jiných druhů těst, ať už připravujeme litý perník na plech, nebo drobné tvary, které pečeme na Vánoce či Velikonoce. Pokud použijeme kypřicí prášek do perníku, obsahuje kromě kypřicí složky i vhodnou a dobře vyváženou směs koření, a díky tomu se postará, aby náš perník krásně voněl.

Některé buchty jsou doma tak oblíbené, že je zvládnete i se zavřenýma očima. A litý perník na plech, heboučký jako mech, patří k nim. Sám o sobě je velmi jednoduchý a rychlý, skládá se ze surovin,… Podívejte se na všechny perníky.

Koření dá perníku tu nejlepší chuť

Na perníčky, drobné medové pečivo, potřebujeme především mouku, vejce, cukr, koření, tuk, kypřící prostředky, případně ořechy a další suroviny - podle jednotlivých receptů. Prodávané směsi koření od různých výrobců obsahují sice obdobné druhy, ale bývají namíchané v trochu jiném poměru. Jeden balíček prášku do perníku postačí pro 0,5 kg mouky.

Sladké pečivo tmavě hnědé barvy, jehož původní receptura se skládala z medu, mouky a pepře. Právě pepř dal vzniknout slovu perník, původně peprník. V dnešní době je typická směs skořice, hřebíčku,… Podívejte se na všechny perníčky.

Perníkové koření dobře pomeleme

Pokud si koření připravujeme sami, dobře ho pomeleme - dobrým pomocníkem je mlýnek na kávu. Je-li třeba, přesijeme ho na sitku. Při míchání směsí jsme opatrní, aby výsledkem byla opravdu lahodná chuť, a aby některý druh koření nebyl příliš výrazný (např. hřebíček) proti ostatním. Kromě koření lze těsto ještě dochutit citronovou kůrou nebo mletou černou kávou.

Výběr voňavého koření do perníku

O chuť perníku se postará správné koření:

V jakém poměru perníkové koření namíchat, poradí náš další článek. Podle následujícího videa můžete upéct perníčky, které jsou hned měkké.

Přejeme, ať se vám voňavé perníkové pečení daří.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky