Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit domácí zeleninové chipsy na svačinu či oslavu. Zdravé a chutné slané mlsání ocení děti i dospělí
pixabay

Na oslavách a návštěvách se hodí mít něco dobrého k zakousnutí. Na stole by neustále měly být talíře a misky s pohoštěním, aby účastníci měli co pozobávat. Zeleninové chipsy se k tomu výborně hodí.

Připravit je můžeme i doma. Tyto domácí chipsy jsou zdravější alternativou než kupované chipsy. A nemusíme zůstat jen u obvyklých brambor, ale využít na chipsy můžeme celou řadu dalších druhů zeleniny.

Z čeho děláme zeleninové chipsy

Zeleninové chipsy se nejlépe připravují z kořenů a bulev zeleniny. Neznamená to ale, že je nemůžeme zkusit i z dalších druhů zeleniny. Mezi nejoblíbenější a nejchutnější patří: řepa, mrkev, ředkev, batáty, dýně, cuketa či celer.

Jak zeleninu připravit

Zeleninu nejprve očistíme a opláchneme. Necháme ji oschnout nebo ji osušíme, a poté nakrájíme na co nejtenčí plátky. Existuje celá řada kráječů na zeleninu, které nám s tím pomohou, a ušetří čas, ale zvládneme to i s ostrým nožem a troškou trpělivosti.

Jak udělat zeleninové chipsy

Na to, jak zeleninové chipsy připravit, je více variant.
  1. Pokud máme sušičku, pak bude nejjednoduší využít ji. Nakrájenou zeleninu narovnáme do sušičky tak, aby se nepřekrývala, zapneme na mírný výkon a průběžně kontrolujeme, abychom zeleninu nepřesušili
  2. Další zůsob je připravit chipsy v troubě. Zeleninové plátky narovnáme na pečicí papír na plech tak, aby se nepřekrývaly, zlehka potřeme olejem a pečeme v troubě na 180 °C přibližně 20 minut.
  3. Další možností je smažení zeleninových chipsů na oleji v pánvi wok.

S čím zeleninové chipsy jíst

Zeleninové chipsy nám budou chutnat jen tak samotné, ale výborně se hodí k různým dipům či zeleninovým salátům. Případně je můžeme promíchat s trochou soli, bylinek a s citronovou šťávou.

Otevřeli jste si pytlíček nachos a zjistili, že nemáte salsu? Přišla vám návštěva a moc toho doma nemáte? Nakrájejte zeleninu nebo pečivo na menší kousky a připravte úžasný domácí sýrový dip, který… Podívejte se na všechny sýrové dipy.

Další chuťovky pro návštěvu, tentokrát z listového těsta

Přemýšlíte, co dalšího za pohoštění připravit pro návštěvu? Skvělé tipy na slané chuťovky z listového těsta nalezneme v našem dalším článku. Připravit můžeme například listové šneky, roládky či minipizzy.

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky