Suroviny
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
Energie | 1 912 kJ / 457 kcal |
---|---|
Bílkoviny | 11,78 g |
Tuky | 33,43 g |
Vláknina | 11,40 g |
Cholesterol | 0 mg |
Sodík | 34 mg |
Sůl | 0,04 g |
Sacharidy | 21,54 g |
Postup přípravy
Krok 1: Bramborové kuličky: Brambory oškrabeme a nastrouháme. Zahustíme moukou nebo krupicí do potřebné konzistence na tvarování kuliček a osolíme.
Krok 2: Vytvoříme malé kuličky, které ihned házíme do silně vroucí vody.
Krok 3: Po vyplavání na povrch by měly být uvařené, ale ne rozvařené, ještě jsou pevné. Slijeme, odstavíme.
Krok 4: Nyní smícháme přísady na zálivku a vymícháme. Zeleninu si nakrájíme na kousky, pár pěkných kousků odložíme na ozdobu.
Krok 5: Filé obalíme v sezamových semínkách a opepříme. Opečeme na rozpáleném tuku, osolíme.
Krok 6: Současně uvařené kuličky vhodíme do rozpálené pánve s malým množstvím tuku, kam jsme ještě vhodili semínka dle naší chuti. Pěkně obalíme a kuličky ještě opečeme.
Krok 7: Na talíř vložíme zeleninu, kterou posypeme opraženými semínky a zlehka zalijeme zálivkou. Pak přidáme filé a kuličky.
Krok 8: Pokud bramborové kuličky zbudou, nevadí, dají se zmrazit. Je to vlastně obdoba slovenských halušek, jen jiný tvar.
Zveřejněno 31. 1. 2016
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Filé se salátem a semínkovým posypem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/njMY
Moje poznámka
Filé se salátem a semínkovým posypem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/njMY
Nejnovější recepty
Grilovaná cuketa s parmskou šunkou
Přidáno před 3 hodinami
Šťavnatý McChicken burger
Přidáno před 9 hodinami
Krkovička s olivami, nivou a smetanou
Přidáno před 17 hodinami
Koutníkovská pomazánka s tuňákem
Přidáno 13. 8. 2025 13:48:03
Chilli corne carne po Koutnicku
Přidáno 13. 8. 2025 13:27:02
Hruškové tiramisu
Přidáno 13. 8. 2025 11:00:03
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Pangas v česneku a bylinkách
Jitka488 před 53 minutami
Přesnídávka jablečná
SidiJita před 1 hodinou
Paprika se sýrem pečená
Ivana64 před 1 hodinou
Gnocchi s máslovo parmazánovou omáčkou a kuřecím masem
Marek Gloser před 2 hodinami
Brambory pečené v horkovzdušné fritéze
kimlo před 4 hodinami
Zapečený kapr s bramborama a rajčaty
limosek před 5 hodinami
Omáčka nejen na špagety
Merylas před 5 hodinami
Polévka z kadeřávku a mrkve
janickajan před 5 hodinami
Linecký rybízový koláč pod sněhem
Milaxxx před 5 hodinami
Loštický řízek
Slavista62 před 6 hodinami
Tématické fráze:
file se zeleninovym salatem,
zahuštění polohrubou moukou,
salát z file mám ráda recepty,
rybí filé se salátem,
file obalené v sezamu,
filé s zeleninovým salátem,
rybi file recept su
Suroviny:
mořská štika,
semínka sezamová,
semínka lněná,
salát little gem,
rajče cherry,
paprika čerstvá žlutá,
pepř citronový,
sůl,
olej sezamový,
semínka sezamová,
semínka lněná,
krém balsamico,
brambory,
krupice,
sůl,
semínka sezamová
Komentáře (37)
MajaV: Jsi velmi laskavá, že už to řešit nebudeš. Jen pro upřesnění a fakt už naposled,k filátku jsem si já osobně těch pidikuliček dala cca 6, ostatní asi 10-15 (já sobě ani jim to čestný pijonýrský nepočítala, tak promiň
Děkuji za diskuzi
No ale už to nebudu řešit, není to důležité
Takže se za své pochybnosti omlouvám. Pokud nevadí, dávám fotku
maris: hosta: jsem ráda, že se mi kuličky povedly na fotce tak, že vypadají jako pravidelné. Ale opravdu nebyly. Nenapadlo mne udělat spešl fotku jednoho knedlíčku, který se skutečně spíš podobá na chlupáčka. Jinak, já použila na knedlíčky polohrubou mouku, v orig.receptu je ale uvedená krupice (tu jsem neměla)
S těstem se musí jednak pracovat rychle a jednak, když to pak po uvaření nesníte a nedáte do mrazáku, tak po ohřátí třeba za 4 hodiny, jsou gumové, proto píšu o zmražení. Z vařených brambor také dělávám knedlíky, tohle je ale chuťově fakt jinde, tyto ze syrových lze i zapékat, ale po zapečení jsou trošku tužší, takže to moc nezapékám.
cathleen: Jinak je to fakt obdoba naší jizerskohorské speciality, já se mrknu, zda tu stejný recept není, když tak ho přidám. Mám ale pocit, že stejné těsto na frchcouňáky jsem tu viděla - prostě syrový brambor, hrubá mouka, strouhanka, vejce, libeček - ten není nutný, u mě jo
Nechci, aby tu zas byla řada komentíků, že se sem přidávají furt dokola stejné recepty. Jo a z té vody po uvaření knedlíků se dělá polévka - ten recept tu mám - jako Psí vejkrop
https://www.toprecepty.cz/recept/8215-polevka-po-v...
maris: u človška, který má alespoň tři identity a veřejně se tu chlubí, že mu po stole mezi jídlem běhají myši, mě už nepřekvapí nic.