Čokoládová poleva na moučníky

Suroviny

100 g ztuženého 100% tuku
6 zarovnaných lžic cukru krystal
2 plné lžíce kakaa
4 lžíce vody

Postup přípravy receptu

 1. Pracujeme ve vodní lázni, ale voda by se neměla vařit.

 2. Nejprve rozpustíme tuk, pak přidáme vodu, cukr, kakao a vymícháme do hladka. Poleva zároveň trochu zhoustne.

 3. Toto množství je na celý plech s moučníkem. Na dort je třeba množství snížit na polovinu. Poleva je krásně lesklá, tmavá a při krájení nepraská.

 4. Po ztuhnutí krájíme nožem. Poleva je dobrá na polití řezů, dortů apod. Není vhodná ke zdobení a polévání cukroví - na to je moc měkká.

Komentáře k receptu Čokoládová poleva na moučníky

 • Napalsko Napalsko

  zizala:dárek a zároveň vzpomínka na člověka ,kterého jsem měla moc ráda. A to svého taťku :-).I vám přeji hezký večer :-K:-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(autorka receptu)

  Napalsko: Mně by bylo i líto tolika peněz:-8:-8 za jednoho pomocníka.
  I když - jako dárek bych ho neodmítla, to je jasný, ale tahle úvaha je zcela zbytečná ;-):-)) Hezký zbytek večera :-)

  Odpovědět

 • Napalsko Napalsko

  zizala:Tak drahé to je ,to je pravda ;-). Já ho mám víc jak 12 let ;-). A to jídlo si můžu taky očuchat a ošahat taky :-).Hlavně v něm dělám těsta od třených po kynuté a taky nejrůznější pomazánky,strouhanku,přílohové knedlíky ve varoma míse atd ;-). Hýčkám si ho a za to mi pěkně slouží. Byl to dárek :-).

  Odpovědět

 • zizala zizala(autorka receptu)

  Napalsko: Prý obyčejný ;-):-)) Neznala jsem ho, vyhledala jsem si info. Asi šikovná, a jak jsem viděla, hodně drahá mašinka, ale já raději vařím normálně, bez automatu, můžu si jídlo očuchat a osahat :-8

  Odpovědět

 • Napalsko Napalsko

  zizala: Obyčejný thermomix od Vorwerku ;-). Mám ho už mnoho let a slouží velmi dobře. Teda ať to nezakřiknu :-)):-)):-)). Určitě ho znáte. ;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(autorka receptu)

  Napalsko: :-):-K Děkuji, to je milé, jsem ráda, že se podařila. Robot, který umí udělat čokoládovou polevu neznám, můžu vědět, co to je za přístroj? Dík :-)

  Odpovědět

 • Napalsko Napalsko

  Děkuji za super polevu :yes:.Umíchala jsem ji v robotu na 40C a výsledek perfektní.Dávám velkého bodíka :yes::yes::yes::-K

  Odpovědět

 • zizala zizala(autorka receptu)

  puncocha: :-) To jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo, díky za nápad a zprávu :-K

  Odpovědět

 • puncocha puncocha(neregistrovaná)

  Poleva se mi také srazila, ale dala jsem do ní 4 čajové lžičky hodně horké vody, zamíchala a krásně se napravila. Je jako nová. Píši pro ty, co jsou také takové ,,cukrářky,, jako já.:-)

  Odpovědět

 • petr petr(neregistrovaný)

  Ano super, funguje to :-)

  Odpovědět

 • Anneetta Anneetta

  Dobrý den, dnes jsem objevila recept na Vaši čokoládu a musím se přidat ke spokojeným kuchařinkám. Poleva je výborná a krásně ztuhnula. Pro aroma jsem ještě přidala maličko rumu. Též uděluji bodík.:yes:

  Odpovědět

 • lidka58 lidka58

  měla jsem tento recept od babičky, ale zatoulal se, takže díky za něj!!!!! :yes::-K A dávám bodík!

  Odpovědět

 • VerčaMaš VerčaMaš(neregistrovaný)

  Musím uznat, že poleva je fakt skvělá, nejdříve jsem se toho bála, jelikož jsem si nedokázala čokoládovou polevu, bez čokolády na vaření představit, ale po vyzkoušení už jinou dělat nebudu. Je to opravdu dobrota a pomalu bych nepoznala rozdíl...a ten tuk mi stačil pouze 75% a i tak je skvělá... Díky moc ta supr nápad.

  Odpovědět

 • mirek mirek(neregistrovaný)

  i ja to zvladnul... a deti meli radost... tata sikovny! :-8 diky:yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala(autorka receptu)

  Iljusa: Mám opravdu velikou radost, že se recept osvědčil a moc děkuju za pochvalu :-K:-K

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: čokoládová poleva čokoládová poleva recept čokoládová poleva která se neláme recept na čokoládovou polevu jak udělat čokoládovou polevu polevy na moučník měkká čokoládová poleva poleva z čokolády na vaření čokoládový poleva cokoladove polevy poleva čokoládová dobrá čokoládová poleva recept čokoládová poleva cokoladova poleva ktera nepraska čokoládové poleva cokoladove polevy recept jak udělat čokoládové polevy čokoládová poleva měkká čokoládovápoleva čokoládové polevy recepty