Těsto na houskový knedlík z pekárny

Domácí pekárna Doba přípravy: 3hodiny 16 názorů

Domácí pekárna Doba přípravy: 3hodiny 16 názorů

Suroviny

60 dkg polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
1 kvasnice
1 vejce
2 lžíce slunečnicového oleje
2 lžičky cukru krystal
sůl
1 rohlík na kostičky

Postup přípravy receptu

 1. Do pekárny dáme vlažné mléko, vejce, olej, potom mouku.

 2. Do jednoho rohu cukr, do druhého sůl, do prostřed důlek a do něj kvasnice.

 3. Zapneme program Příprava těsta.

 4. Při prvním signálu dáme rohlíky na kostky.

 5. Potom vypracuji dvě knedle a vařím v osolené vodě z každé strany asi 6 minut, je lepší zkoušet špejlí.

 6. Po uvaření vyndáme, propíchám a potřeme sádlem nebo olejem.

Komentáře k receptu Těsto na houskový knedlík z pekárny

 • blondcka blondcka

  Super knedlíky a poprvé se mi opravdu povedly :yes: jen jsem dala celozrnnou mouku 500g,jinak jsem vše dodržela.Konečně mě manžel za knedle pochválil :-D

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  jitka4: No, to je tak, když někdo doporučuje používat vyhledávač a sám to nedělá. Třeba Bibinčina polévka ze sušeného droždí, je jich tu hafo a taky recept přidala. Njn, dvojí metr tu je....

  Odpovědět

 • jitka4 jitka4(neregistrovaný)

  Coleta:Jedna věc je jistá: knedlíků je tady dost, ale málo tak povedených, jako má Zdenka+++, další věc: každý má právo, soutěž nesoutěž přidat recept, samozřejmě,pokud za něco stojí.A to, jak sledují, se zrovna moc neděje.
  Ale conechápu je toto: Bibinka tvrdí, že za dobu soutěže dala 3 recepty.Kdyby jich dala 50, tak do toho nikomu nic není.Já jen ze zvědavosti počítala: když jsem se dostala na číslo 9, tak jsem toho nechala.Jak říkám, kdyby jich dala 50, nic mě potom není, ale právě proto nemusela ty další zapírat.:-/

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  Zdenka +++: Byla bych v klidu,klidně recept přidej. Právo přidat recerp má každý a je na adminech, aby ho případně vymazali.

  Já jen říkám, že je tu dvojí metr na každého uživatele, takže tu chodím jen sporadicky a o soutěži vím, jen díky tomu, že tu byla naposledy vřava, když jsem nakoukla.

  Osobně mě to prostředí tady už opravdu nebaví a chodím jen pro občasnou inspiraci. A zrovna u tebe vím, že máš pěkné recepty, už jsem něco i vařila, pokud se nepletu.;-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Eva:Evo, žádné recepty nechrlím, od toho jsou tu jiné, já dala za soutěž 3, tak nevím co považuješ za chrlení;-) a moje recepty můžeš nechat na pokoji a nevšímej si jich, nikdo tě nenutí je vařit ne:-?:-( Já přidávám fotky k receptům bez fotky a nejdřív to musím uvařit, tak nerejpej zbytečně....:no:

  Odpovědět

 • Zdenka +++ Zdenka +++(autor receptu)

  Coleta:já právě o ní nic nevím ,jinak bych vám to tu mejma receptama nezahlcovala

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  Zdeni +++ nějaká soutěž ano, ale o víc se nazajímám a davová psychóza z duplicitních receptů dosahuje vrcholu:-D:-D:-D

  Pravda někdy je jich tu několik, ale vše má dvě strany mince, že?:-D:-D

  Odpovědět

 • Zdenka +++ Zdenka +++(autor receptu)

  tady jede nějaká soutěž, to ani nevím :-O

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  JJ, Bibi všimla jsem si davové psychózy, jen si myslím, že tento případ receptu to není.

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  V zásadě s tebou souhlasím, že soutež, která tu probíhá, jak píšeš vede k tomu, že se vkládají duplicitní recepty, ale nemyslím si, že je to případ této uživatlky.

  Přišlo mi tvoje reakce v tomto případě neadekvátní, ale že je tu dvojí metr jsem si už všimla, proto recepty nepřidávám, resp. jsem nepřidala žádný jen občas čerpám.

  A Zdeni + + + Vám se omlouvám, že Vám tady recept zahlcuji komentářemi, které nejsou k věci.

  Odpovědět

 • Eva Eva(neregistrovaná)

  Zdenka - máte moc krásné knedlíky. Připomínka Bibinky mne opravdu překvapuje, dnes sem rovněž dávala foto k receptu na knedlíky:-?:-!A ty její recepty co sem chrlí jsou děsné.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Coleta:Coleto, já to málokdy napíšu, ale teď běží soutěž a tak to docela nutný je-mohly by se teoreticky vložit všechny recepty co jsou tady a bude to totožný, jako tento;-) Jinak to nutné není, jen teď;-)a jestli sis všimla, nepíšu to jen já:-D

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  Bibi, bylo to nutné?? Je zajímavé, že u některých ti stejné recepty s obměnou nevadí. Jinak Zdeni, máš je pěkné ;-)www.toprecepty.cz

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Zdenka +++: Zdeni, jestli si chceš dělat svůl přehled tvých výrobků z pekárky, tak si recepty s datumem dej do svého alba a budeš mít ten nejlepší přehled a nikdo ti nebude něco říkat. Jinak recepty dávej, ale ne stejné;-)

  Odpovědět

 • Zdenka +++ Zdenka +++(autor receptu)

  Bibinka:dobře už nic nevložím chtěla jsem se jen pochlubit

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: houskový knedlík z pekárny houskový knedlík v pekárně houskové knedlíky z pekarny těsto na knedlíky z domácí pekárny těsto na houskové knedlíky kynute těsto na houskové knedlíky kynutý knedlík houskový z pekárny houskové knedlíky z kynutého těsta knedlík z dp těsto na houskový knedlík houskové knedlíky do pekárny houskovy knedlik v dp houskový knedlík z dp kynuté těsto na houskový knedlík houskové knedliky v pekárně houskovy knedlik do pekarny těsto na houskové knedlíky v domácí pekárně kynuty univerzální recept na houskové knedlíky knedlíky z dp houskovy knedlík těsto z domácí pekárny