Beránek (bezlepkový)

Suroviny

6 vajec
200 g moučkový cukr
150 g másla (Hery...)
50 ml oleje
150 g Jizerky
100 g rýžové hladké mouky
50 g mletých mandlí
1 vanilkový cukr
citronová kůra
1/2 prášku do pečiva
namočené rozinky

Postup přípravy receptu

 1. Žloutky oddělíme od bílků, ke žloutkům přidáme nejdříve máslo + cukr + vanilkový cukr, citronovou kůru a vyšleháme do pěny, pak přišleháme olej, vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva, mleté mandle a nakonec sníh z bílků.

Komentáře k receptu Beránek (bezlepkový)

 • bleknin bleknin

  Vynikající beránek.
  Protože jsme recept našli na poslední chvíli, a neměli všechny potřebné suroviny, tak jsme udělali některé změny. Neměli jsme doma rýžovou mouku, tak jsme použili 250g Jizerky a 2 hrsti podrcených burizonů. Poněvadž musíme používat bezlaktozové máslo, kterého jsme měli jen 70g, tak jsme je doplnili 80g řepkového oleje, máslo jsme rozpustili. Použili jsme jeden celý prášek do pečiva, vypustili mandle a citrónovou kůru. Při šlehání jsme postupovali podle receptu. Při zašlehávání mouky s práškem do pečiva jsme přidali cca 4-5 PL studené vody, aby elektrický šlehač těsto utáhl. Na závěr jsme zamíchali namočené rozinky.
  Beránka jsme pekli v kameninové formě (z roku 1952), kterou jsme nejprve vymazali rozpuštěným sádlem ,vysypali celozrnnou pohankovou moukou a pak vlili těsto. Klas. elektrickou troubu jsme asi po cca 10 minut předehřáli na 150°C. Poté jsme na nejspodnější rošt dali plech a na něj položili formu beránka (čenichem dolů) . Pekli jsme 60 minut na 150°C a pak ještě 20 minut na 160°C.
  Poté jsme plech i s formou vytáhli nahoru na el. sporák a položili na ni shora úterku silně namočenou ve studené vodě. Až byla utěrka horká, tak jsme ji sundali a oddělali horní část formy a špejlí vyzkoušeli, jestli je beránek upečený. Poté jsme vrátili horní díl formy na jeho místo, celou formu otočili (čenichem nahotu) a opět použili mokrou těrku a pak oddělali díl formy s čenichem.
  Poté jsme formu zase uzavřeli, dali i s plechem zpět do trouby (tu jsme při vytahování formy vypnuli), nechali chvilku pootevřená vrátka trouby, pak je zavřeli a nechali formu s beránkem v troubě přes noc do rána.
  Ráno jsme z formy vytáhli pěkného nezakaleného beránka, po kterém se jen zaprášilo. <3

  Odpovědět

 • Michaela Medkova Michaela Medkova

  Stále jsem si říkala co je na beránkovi zvláštního,až nyní mi napadlo,že je to tou krásnou formou:yes:;-) Opravdu jako živý;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Ten je jako živý, opravdu krásná forma :-O:yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  Je skvělý,já dělala s drozdím i práškem do pečiva a taky dobrý. Tenhle si uložím ;-)
  P.S.nádherná forma :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: bezlepkový beránek bezlepkový beránek recept bezlepkový velikonoční beránek bezlepkový velikonoční beránek recept bezlepkový beránek z jizerky recept na bezlepkového beránka recept na beránka beránek bezlepkový bezlepkový beránek recepty piskotovy bezlepkovy beranek bezlepkovi beranek bezlepkových beranek bezlepkový piškotový beránek velikonoční beránek bezlepkový recept na bezlepkovy beranek recept bezlepkový beránek velikonoční beránek z jizerky bezlepkovyberanek recept na bezlepkovy beranek olejovy bezlepkovy recept na beránek