

Vanilkové rohlíčky bez ořechů
Suroviny
- 200 g hladké mouky
- 50 g moučkového cukru
- 1 žloutek
- 120 g tuku
- cukr moučka
- vanilkový cukr na obalování
Postup přípravy receptu
Vypracujeme těsto, necháme do druhého dne v chladu odpočinout. Vyvalujeme malé válečky a tvarujeme na vymazaný plech malé rohlíčky. Upečeme dorůžova a horké obalujeme v cukru s vanilkou.
Pochutnali jste si? Sdílejte recept!
Sdílet na Facebooku Poslat emailem
Recept sdílelo již 155 kuchařů a kuchařek
Alternativy k tomuto receptu
Zobrazit další alternativyOhodnoťte recept: Vanilkové rohlíčky bez ořechů
-
Michaela: tyhle rohlíčky jsem zatím ještě nedělala, ale každoročně dělám následující:
http://www.toprecepty.cz/recept/16430-vanilkove-ro...
Těsto je třeba po zadělání hned zpracovat. Jednou jsem si ho dala do ledničky a ztuhlo tak, že jsem myslela, že už s ním nic neudělám. Ale hnětla jsem ho tak dlouho, dokud tuk teplem rukou nepovolil. Pak už se s ním dalo pracovat normálně.
Vyzkoušej to i s tímto.
-
Dobrý den, včera jsem si těsto zadělala. Dělala jsem prvně, ale zdá se mi hrozně tuhé. To je tak správně? Dala jsem místo tuku máslo (dělám pro malého syna, tak tuk raději ne). Mám problém do nich jen dloubnout prstem. Chápu, že je to tím máslem, které ztuhlo. Mám ho nechat chvíli venku, aby trošku změklo, aby se s ním dalo pracovat?
-
lucik:
Ano může. Máslo nebo Hera
Ale protože v rcp jde o tzv. "levné" linecké, tak bych si nedělala hlavu a ušoulala to z běžného těsta co děláte na kolečka -
Dobrý večer může být hera na pečení místo toho tuku?
-
Jsou dobroučké, ale porce je u nás tak pro jednoho na 1 den :D Takže když dávku aspoň ztrojnásobím, je to ok
-
Tak jsem právě dopekla, přikápla jsem do nich trochu vanilkové esence, a musím uznat, že jsou lepší než ořechové, dělala sem ze dvou dávek a půlka už je fuč. Do Vánoc budu muset zadělat ještě jednou!
-
u mne to bude premiéra nikdy jsem sama nepekla vždy sem pomáhala ted jak bydlím sama tak budu muset upéct taky sama
-
při kolika stupních pečeš???
-
Liduš:Dělala jsem před chvílí a bylo to na 2 plechy. Možná, kdyby se těsto rozválelo a vykrajovalo (formičky od Tescomy), bylo by plechů víc, ale já se s každým rohlíčkem mazlila.
-
davam tam kokos a rumíček
-
kolik je steho plechů?
-
Musí se to těsto nechat odležet do druhého dne?
-
+2
-
Dělám taky bez ořechů, lépe se s něma pracuje, ale malinko jinak.