Řezy s kokosovou a vanilkovou náplní

Moučníky Řezy Doba přípravy: 45 minut 28 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 45 minut 28 názorů

Suroviny kolem 20 kousků

TĚSTO:
5 lžic polohrubé mouky
5 vajec(oddělit žloutky a bílky)
4 lžíce kakaa
5 lžic práškového cukru
4 lžíce vlažné vody
2 lžíce oleje
1/2 prášku do pečiva
VANILKOVÁ NÁPLŇ:
1 vanilkový pudink
50 g práškového cukru
125 g másla(nebo Hera, Zlatá haná)
400 ml mléka
KOKOSOVÁ NÁPLŇ:
80 g kokosu
80 g práškového cukru
70 ml mléka (i více podle hustoty)
Navrch:
pár lžic kokosu
1 lžička kakaa nebo strouhaná čokoláda

Postup přípravy receptu

  1. TĚSTO: Z bílků vyšleháme v míse pevný sníh a do něho střídavě přidáváme cukr, žloutky a mouku s práškem do pečiva a na nejnižší otáčky ušleháme těsto, dáme na plech s pečícím papírem a upečeme.

  2. VANILKOVÁ NÁPLŇ: Z vanilkového pudinkového prášku a mlékem si uvaříme pudink a dáme ho vystydnout. Do studeného zašleháme máslo s cukrem, našleháme a dáme do lednice, než budeme plnit.

  3. KOKOSOVÁ NÁPLŇ: převaříme mléko s cukrem, přidáme kokos a necháme chvíli povařit, pak necháme vystydnout.

  4. Těsto po upečení přeřízneme na polovinu, na jednu dáme kokosovou náplň, rozetřeme po celé půlce korpusu a na ní natřeme 2/3 vanilkové náplně, přikryjeme druhou polovinou a vršek potřeme zbylou 1/3 vanilkovou náplní, do které zamícháme pár lžic kokosu a 1 lžičku kakaa, pak posypeme kokosem, nebo nastrouhanou čokoládou, jak kdo chce a chvíli dáme do studena.

Poznámka od kuchařky

Jak taťulda dostane chuť na sladké a nic doma sladkého není, vrhám se na různé řezy s hodně náplní a krémem, které zbožňuje, pokaždé je dělám trochu jinak a dělám mu radost. Chutnají i přátelům a odváží si recepty.

Komentáře k receptu Řezy s kokosovou a vanilkovou náplní

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kokosová náplň kokosová náplň recept řezy s karamelovou náplní buchta s kokosovou náplní vanilkové řezy náplň do řezu moučník s kokosovou náplní řezy s pudinkovou náplní maltasky náplň kokosová koláč s kokosovou náplní kokosva napln kokosva napln rezy s kokosem kokosová radost moučníky s kokosovou náplní různé řezy náplně s kokosem kokosovy řez s naplni kokosovy řez s pudinkovou naplni