Máslo z lískových oříšků

Suroviny

300 g lískových oříšků
špetka soli

Postup přípravy receptu

 1. Oříšky nasypeme na pánev a za sucha opražíme. Důležité je je nespálit – proto často promícháváme vařečkou a jakmile se začnou barvit do hněda, ztlumíme plamen. Během pražení a míchání postupně začnou slupky praskat a uvolňovat se.

 2. Jakmile se místnost naplní neodolatelnou ořechovou vůní, máme téměř hotovo. Oříšky vysypeme na čistou utěrku a v ní párkrát pořádně promnene – tím je zbavíme i posledních slupek.

 3. Pamatujeme, že opražené oříšky jsou šíleně horké, takže opatrně! Oloupaná jádra nasypeme do mixéru a nezapomeneme přidat špetku soli – výroba půjde snáze a výsledná chuť bude ještě zajímavější. No a pak už nezbývá než trpělivě mixovat.

 4. Cca po 10 minutách se začne ze směsi uvolňovat oříškový olej a po dalších 10 minutách máme krásně krémovou pastu, která je naprosto neodolatelná. Skladujeme ve skleničce při pokojové teplotě, lednice není nutná.

Poznámka od kuchařky

Máslo je naprosto vynikající, samotné, na chleba, do zmrzliny,.. ta chuť je prostě neskutečnáhttp://tankavari.blogerka.cz/Pomazanky-omacky/Deli...

Komentáře k receptu Máslo z lískových oříšků

 • creak creak

  Je super, už se těším, až stejně vyzkouším mandlové a arašídové =;o)

  Odpovědět

 • Tanicka Tanicka (autorka receptu)

  JaneeS: Děkuji a jsem ráda, že jste si pochutnala. Měla jste vlastně takovou zdravou nutellu :-)

  Odpovědět

 • JaneeS JaneeS

  Vyzkoušela jsem recept a musím poděkovat je to veliká dobrota. Přidala jsem karobový prášek neboli svatojánský chléb (je moc moc zdraví prospěšný). Přidávám bodík +1 :-K :yes:

  Odpovědět

 • eurka eurka

 • Klariska Klariska

  Chutná a zdravá alternativa másla, kterou je snadné vyrobit doma, výborný nápad :yes::-K.

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Taničko, vypadá to úžasně, ráda bych to vyzkoušela, ale mám trošku strach, jak se bude tvářit těch deset minut mixér...neřval nedýmil a neprotestoval?...mám slušný mixér - 650 watů, ale přesto mám trošičku strach...(ale já se znám, určitě vyzkouším, no a v nejhorším budu mít drcené lískáče ;-))...dám vědět...:yes:

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  :yes: to vypadá skvěle

  Odpovědět

 • Kanyla Kanyla

  Jednoduché jak facka a určitě parádní :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pražení lískových ořechů oříškové máslo pražení oříšků lískové oříšky oříškové máslo recept pražení lískových jader lískové ořechy pražení lískové oříšky recepty jak opražit lískové oříšky pražené lískové ořechy recept máslo z lískových ořechů pomazánka z lískových oříšků jak opražit lískové ořechy liskové oříšky recept jak se praží ořechy jak se praží lískové oříšky pražení lískové ořechy jak vyrobit oříškové máslo jak pražit lískové oříšky mixér na oříškové máslo