Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Špagety s kečupovou omáčkou

Hodnocení receptu je 4,7 (6×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

8. 7. 2013 20:36

Suroviny

Naše chalupářská
kuchařka

Do obchodu

Postup přípravy

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

zujali

18. 10. 2020 13:23

Ta tmavá jíška mi tam vůbec nesedí. A koukám, že nejsem sama. ????

Krakonoš

3. 9. 2016 07:33

Výborný recept,jen ta jíška je zbytečná poněvadž omáčka sama zhoustne už ke konci vaření...

123Rony321 123Rony321

15. 8. 2013 06:21

Proč ne? Je léto, doba dovolených, kdy nikdo nechce trávit v kuchyni hodně času. Pak se taková rychlovka; a podotýkám, že chutná rychlovka; hodí. Proti dobrému kečupu nic nemám. Posílám bod. :yes::-)

sluníčko

15. 8. 2013 06:11

Rychlý a dobrý recept. :-K

Drobek Drobek

9. 7. 2013 15:09

danielle72: Dík. :-K

danielle72 danielle72

9. 7. 2013 11:39

Drobek: ;-)Však jsme rozumní kuchtíci a nějak se domluvíme :-):yes:

Drobek Drobek

9. 7. 2013 11:26

danielle72: Tak, teď s tebou souhlasím, od A až po Z

Katastrophe

9. 7. 2013 10:56

Taky moc nechápu rozhořčení, které recept způsobil. Až budu zase sama doma a budu potřebovat rychlé a nenáročné jídlo z nuzných zásob mé spíže - určitě vyzkouším :) Takové recepty se velmi hodí :)

danielle72 danielle72

9. 7. 2013 09:40

Drobek: Podravku ani vegetu nepoužívám, dochucuji bylinkami;-) A jíška mi tu taky přijde zbytečná, stačí povařit na mírném ohni a omáčka zhoustne sama.
Pro studenty může být rychlejší, jednodušší a zpravidla i levnější sáhnout po kečupu, než po rajčatové konzervě. Ke stylu studentského života prostě kečup patří;-):-) A na druhou stranu, pokud má někdo hluboko do kapsy, a nemusí to být vždycky student, bývá to podobné.
Někdo zase nemá k vaření vztah, někomu kečup prostě jen chutná, jiný bez něj zase vařit neumí. Zkrátka proti gustu žádný dišputát, co člověk, to jinak rozmazlené chuťové buňky - ale vždycky by mělo platit - všeho s mírou...
Některé recepty tu jsou na profesionální úrovni, a není jich málo - ale tohle je, myslím, web pro všechny - a kdo chce, ten si tu to své najde;-).

Irule Irule

9. 7. 2013 09:36

:-p dělávám podobně a mám to moc ráda :yes::yes:;-)

Drobek Drobek

9. 7. 2013 09:33

A tohle je vlastně další lahůdka:http://www.toprecepty.cz/recept/6415-tatkovy-spage...

Drobek Drobek

9. 7. 2013 09:28

Ale já přece nejsem proti kečupu, jen žasnu nad nadužíváním. Bramborák s masovou směsí která je sladká, základní surovina majdy je kečup. Já žasnu, že lidi neuměj vařit normálně, bez kečupu a podravky to nejde.
U téhle "lahůdky" mně dorazil právě ten kečup, neumíte udělat normální boloňskou omáčku z rajčat? Klidně na ni použiju rajčata z plechovky, z čerstvých z obchodu to snad ani dnes nejde. A co ta jíška tam? Vznikne slizká a třesoucí se omáčka, kterou ani bylinky nezachrání.
Ale co se rozčiluju, on ten recept vlastně není tak zlý, nějaká rajčata tam jsou, na rozdíl od tohohle:http://www.toprecepty.cz/recept/10247-spagety-s-pa...
Věřím, že to dělával kamarád a olizovali jste se, já taky, když mi bylo dvanáct a líp jsme to neuměl.
Danielle72, tady jde přece o špagety, o langoších jsem se pokud dobře čtu nezmiňoval.
Přiznávám, že jsem podlehl dojmu, zřejmě mylnému, že tady jde o vyšší školu vaření, kde se i začátečníci mohou poučit a naučit, ne se vracet do pravěku.

spagetka spagetka

9. 7. 2013 08:55

Ten recept není špatný, jo je "obyčejný",ale s bazalkou, oregánem a domácím bylinkovým kečupem, je to u nás taky mana nebeská. Kečup určitě neodsuzuju a i si ho koupím. Kdo ho nerad, ať nedává, ne?
Já například nedávám uzeninu, nemáme ji rádi, ale nebudu přece odsuzovat toho, komu to chutná, ne? Trocha tolerance, a to i u vaření, ještě nikoho nezabila.;-);-)

danielle72 danielle72

9. 7. 2013 08:44

Podobné jídlo s přidáním několika stroužků česneku nám vaříval kamarád a olizovali jsme se až za ušima;-).

Dost často souhlasím s panem Pohlreichem, protože jídlo, za které některé restaurace chtějí nehorázné peníze, je někdy fakt na ránu). Kvůli němu je ale teď tak nějak moderní, zkrátka in, kečup odsuzovat. A pokud se tu někdo přizná, že jej používá, dívají se na něj tady někteří lidé skrz prsty. Jenže třeba takové langoše bez kečupu:-? To snad ani nejde;-). Navíc není kečup jako kečup - dá se snadno vyrobit i doma:yes:

A ještě sladké tajemství - když není zbytí, i já sem tam sáhnu i po tom kupovaném:-D Kdo ne?;-)

Elinka

9. 7. 2013 08:30

mě se ten recept taky líbí:-K

1 2

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Naše edice

Zvýhodněné balíčky

Koupit

Marie

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: spagety s kecupem špagety s párkem kečupova omačka omáčka na špagety s párkem spagety s omackou omacka na spagety z parku směs na špagety z parků majda na špagety špagety kečup omáčka na špagety s kečupem špagety s párkem a kečupem smes na spagety s parku špagety se salámovou omáčkou špagety z kečupu špagety s omáčkou z parku špagety s kečupem a parkem smes na spagety s parkem špagety s kečupu omacka z parku omacka s parkem na špagety

Suroviny: těstoviny špagety, olej, cibule, rajče, párky, kečup sladký, bazalka čerstvá, koření oregáno, sůl, pepř, jíška tmavá instantní

TopRecepty.cz

Špagety s kečupovou omáčkou

Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lkq1