Salát plný vitamínů (protichřipkový)

Suroviny

2 balíčky kysaného zelí
1 mrkev
cukr
sůl
šťáva z čerstvého citronu
křen - dle chuti
zakysaná smetana

Postup přípravy receptu

 1. Kysané zelí zbavíme přebytečné vody (tzv.vyždímáme). Mrkev oloupeme, na jemno nastrouháme a smícháme se zelím. Přidáme cukr, sůl a citron. šťávu, vše dle vaší chuti - někdo rád kyselejší, někdo sladší - přidáme na jemno nastrouhaný křen a zakysanou smetanu.

Poznámka od kuchařky

Salát se teď na jaře, hodí proti výkyvům počasí a hrozí-li nám chřipka, nebo jiné nachlazení. Můžeme ještě přidat oloupané a nastrouhané jablíčko, jak kdo má rád. My toto množství sníme ve 4 lidech k obědu a když zbyde,tak rozhodně ne nadlouho;-)

Komentáře k receptu Salát plný vitamínů (protichřipkový)

 • RH-12 RH-12

 • mirca75 mirca75(autor receptu)

  Pipre:-)díky;-).

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Mirčo, až teď jsem si všimla i tvého receptu a to ještě na upozornění.Začala jsem tu chodit pravidelně v březnu, ale tvůj recept mi nějak uniknul :-8 Samozřejmě ti za moc prima salát dávám bodík:yes:2.

  Odpovědět

 • HankaPu HankaPu

  Mirčo, vitamínů není nikdy dost, taky dělám podobný:yes::-)

  Odpovědět

Tématické fráze: ledový salát vitaminy ledový salát a vitamíny kysané zelí vitamíny zavařené zelí s mrkví zavařené kysané zelí vita salát z kysaného zelím vita zelný salát zelí a vitaminy kysané zelí a vitamíny zelí vitamíny salát z kvašeného zelí s mrkví salat na nachlazeni ledový salát - vitamíny kysané zelí zavařené salát proti nachlazení zelí-vitamíny kysané zelí saláty když zbyde zelí od oběda má ledový salát vitamíny má ledový salát nějaké vitamíny