Osvěžující letní nápoj z křížal

Danca Kuchařka: Danca

Nápoje 4 názory

Suroviny

hrst křížal
voda
čerstvá máta
meduńka
citron
led
popř med
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Křížaly nasypeme do konvice a zalijeme vařící vodou.

  2. Přihodíme mátové a meduňkové snítky a necháme vychladnout.

  3. Poté bylinky vyjmeme, přidáme čerstvé a také pár koleček citronu a přemístíme do lednice nebo ihned podáváme s kostičkami ledu, popřípadě s trochou medu. Čaj ale není nutné přislazovat, nápoj je příjemně nasládlý a velmi osvěžující.

Poznámka

Když jsem si před třemi lety koupila sušičku, v euforii jsem nasušila, co mi přišlo pod ruku. A protože se nám v tom roce urodilo opravdu hodně jablek, podělila jsem křížalami celé příbuzenstvo i známé. My sami z nich máme rádi v zimě "zahřívací" čaj a vloni mě napadlo vyzkoušet i jeho ledovou verzi...výsledek byl skvělý a tak se o nápad dělím, snad někomu přijde v těchto "tropech" vhod...:-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Osvěžující letní nápoj z křížal

Tématické fráze: čaj z křížal osvěžující nápoje s citronu recept křížaly z letních jablek krizaly recept recepty z křížal letní nápoj z máty máta citron nápoj recept na křížaly křížaly recepty letní napoje jak udelat letni napoj recepty z křížaly jak udělat osvěžující nápoje co udelat z krizal jak udělat křížaly recepty na krizaly recept letní nápoje osvěžující nápoje z citronu letni nápoj co s křížalami