Odlehčená sekaná

Mleté maso Doba přípravy: 90 minut 0 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 90 minut 0 názorů

Suroviny 1 váleček sekané

500 g mletého vepřového masa
250-500 g očištěné zeleniny
1 svazek jarních cibulek
3 stroužky česneku, ale klidně dejte i víc
lžička sušeného tymiánu
1 lžíce hrubozrnné hořčice
1 vejce
2 vrchovaté lžíce ovesných vloček (jemně pomletých)
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Maso dejte do mísy, přidejte nastrouhanou mrkev a jemně nastrouhanou kapustu, nakrájenou cibuli a drcený česnek. Já s oblibou používám sekací nástavec na tyčový mixér a všechnu zeleninu včetně cibule a česneku v něm nasekám, což mi ušetří spoustu času. Jenom si musíte dát pozor, ať to neumelete na kaši.

  2. Do mísy přidejte vejce, vločky, hořčici, sůl a koření. Vše propracujte ideálně rukama. Nemá smysl se do toho pouštět vařečkou, prostě to vše pěkně promačkejte, aby se všechny chuti spojily.

  3. Z hmoty vytvarujte hladkou šišku, kterou pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů necelou hodinu. Během pečení můžete lehce podlít vodou.

  4. K této sekané jsem zvolila poněkud nezvyklou přílohu a to krémovou kapustu. Není na ní nic složitého. Mladou kapustu nakrájejte na tenké proužky a lehce orestujte na oleji. Kapusta vám nesmí zhnědnout, naopak krásně změní barvu na jasně zelenou.

  5. Restovanou kapustu podlijte smetanou a nechte projít mírným varem. Na závěr do omáčky přimíchejte lžíci až dvě strouhaného parmezánu, dosolte a dopepřete. Kapusta nesmí být měkká, ale stále zůstat jakoby na skus.

Komentáře k receptu Odlehčená sekaná

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zdravá sekaná zdravá sekaná recept sekana z kapusty recept na sekanou smrkví sekana pomleta s mrkev sekaná zdravá hrubozrnna sekaná recepty sekaná recept odlehcena svickova sekaná z mrkve sekaná s mrkví a vločkami sekana zdrave recept zdravá sekaná s ovesnými vločkami sekaná s ovesnými vločkami a mrkví plněná sekaná odlehčená recepty sekaná s mrkví odlhčená sekaná recept zdrava sekana.com sekaná pečeně sekana zdrave