Nepečený jahodový dort z domácího krému

Suroviny 10 porcí

500 g bílého jogurtu
250 g tvarohu
50 g krupicového cukru (nebo samozřejmě i jinak dle chuti)
1 vanilkový cukr
200 g cukrářských piškotů
1 balení cukrárenského želé (použila jsem toto červené)
200 g jahod na krém a další čerstvé na ozdobu dle potřeby

Postup přípravy receptu

  1. Ač nepečený, časově tento dezert zabere o něco více než pečení, než bude hotový, jeden den si totiž počkáte. Co se pracnosti týče, je ale opravdu jednoduchý, takže se nebojte mu ten čas dopřát ;)

  2. Bílý jogurt, tvaroh a cukry smíchejte. Jahody nahrubo rozmixujte a celé, i se šťávou, je vmíchejte do tvarohovo-jogurtové směsi. Připravte si vyšší nádobu a látkovou plenu, starý kapesník či kuchyňskou utěrku. Tu k hrnci přichytněte gumičkou nebo ji vypodložte ještě nějakým sítem (můžete plenu zachytit i dobře držící poklicí, jako to dělám já). Nalijte krém na plenu, dobře utáhněte (dejte pozor, aby se vám neprověšovala a zvolte vyšší nádobu, tekutiny totiž odkape docela dost) a dejte odpočívat na alespoň 12 hodin do lednice. Pokud vám tento postup něco připomíná - ano, je to vlastně něco jako domácí lučina nasladko ;-) Pozor, odkapanou jahodovou syrovátku rozhodně nevylévejte - můžete pak do ní uvařit želé nebo ji jen tak vypít, je sama o sobě výborná a syrovátka je zdravá.

  3. Zhruba polovinu cukrářských piškotů rozpulte a vyložte je po obvodu dortové formy. Pokud budete chtít, můžete si dno lehce potřít vodou nebo odkapanou ovocnou šťávou, piškoty ji nasají a budou vám tak lépe držet, ale nepřehánějte to, abyste si je úplně nerozmočili. Dno taktéž vyložte zbývajícími piškoty. Navrstvěte odkapaný krém a dejte opět chladit do lednice.

  4. Připravte si želé dle návodu - já jsem to své rozmíchala v půl litru odkapané syrovátky (vyšlo mi jí zhruba 400 ml a 100 ml jsem doplnila vodou) a minutku svařila. Pak je potřeba chvíli počkat, než želé vychladne. Kdybyste jej na krém totiž nalévali horké, rozteklo by se všude a rozmočilo krém i piškot. Vytrvejte tedy minimálně až do chvíle, kdy bude mít želé pokojovou teplotu a využijte tento čas k očištění a nakrájení jahod, které navrstvíte na krém. Závěrem tedy ještě ono vychladlé želé, ještě chvilka tuhnutí v lednici a pak už opravdu můžete začít mlsat ;-)

Poznámka od kuchařky

Tento a všechny další mé recepty najdete na http://www.mamavkuchyni.cz

Komentáře k receptu Nepečený jahodový dort z domácího krému

Tématické fráze: jahodový krém do dortu jahodový krém na dort nepečený dort nepečený jahodovy dort krem do nepeceneho dortu jahodový krem nepecene dorty recept na jahodový krém na dort nepečené dorty recepty jahody krém na dort jahodový nepečený dort jahodovy dort dortový jahodový krém nepeceny kremovy dort jahodovy dortovy krem příprava krému na dorty top recepty nepečeny jahodovy dort nepečený dort s jahodami dort z bílého jogurtu krémy do nepečených dortů