Letní bramborový salát s naloženou sterilovanou zeleninou a jablky

Suroviny

1000 g nových brambor
1 Moravanka (naložená steril. zelenina i s cibulkou)
2-3 menší rajčátka
pár lžiček dijonské hořčice
sůl
pepř
petrželka hladkolistá
olivový olej na zakápnutí
1 malé jablko

Postup přípravy receptu

  1. Brambory oškrabeme a povaříme do poloměkka (nesmí být moc měkké). Vychladlé brambory mřížkou protlačíme na malé kostičky. Přidáme zeleninu, rajčátka, hořčici, bylinky, olivový olej a trochu nálevu z Moravanky. Do tohoto salátu nedáváme ani majolku ani zakysanou smetanu.

  2. Cibulku použijeme z nálevu z Moravanky, nasekáme a přidáme i na kostičky pokrájené jablko. Promícháme a necháme v chladu do druhého dne - přes noc. Podáváme s masem nebo jen tak. V létě je moc prima i s sebou k vodě.

Poznámka od kuchařky

www.facebook.com/Co-dnes-vaří-Iva--1464511327161645/?__mref=message_bubb

Komentáře k receptu Letní bramborový salát s naloženou sterilovanou zeleninou a jablky

Tématické fráze: letni bramborovy salat sterilovaná zelenina do bramborového salátu bramborovo zeleninovy salát recept letní zeleninové saláty letní bramborový salát s cizrnou bramborový salát s jablky letni bramborove salaty s cibulkou recept letní bramborový bramborový salát naložená zelenina recept naložená zelenina do bramborového salátu sterilovaná zelenina do salátu zelenina do bramborového salátu nalozena zelenina do bramboroveho salatu zelenina na bramborový salát bramborový salát s jablkem naložena zelenina recept na letní bramborový salát letni bramborový zeleninovýsalát letní zeleninové saláty s brambory letní zeleninový saláty recepty