Vepřová pečeně se směsí hub a majoránkou

Suroviny

1000 g vepřové pečeně
5 kuliček barevného pepře
sůl
čerstvá majoránka
180 g směsi lesních hub (klouzci, hříbky, babky)
3 menší cibule
vývar nebo voda
150 ml mléka (smetany)
hladká mouka (malinko)
sádlo (olej)
sušený tymián

Postup přípravy receptu

  1. Z upravené vepřové pečeně uřízneme silnější plátky a zasypeme majoránkou.
    Osolíme, okořeníme mletým barevným pepřem a obalíme bohatě v nasekané majoránce.

  2. Na pekáčku rozpustíme sádlo (olej), vložíme plátky masa a posypeme troškou sušeného tymiánu. Takto necháme maso nejméně dvě hodiny odpočívat.

  3. Pekáček s masem vložíme do předehřáté trouby na 200 stupňů, zalijeme vývarem nebo vodou, Pak dál maso zvolna pečeme na 170 stupňů. Přeléváme výpekem.

  4. Nakonec vložíme k pečeni i plátky hub, (můžeme houby podusit i mimo pekáček a přidat nakonec k masu). Ke konci pečení smícháme 150 ml mléka (smetany) s hladkou moukou. Necháme probublat na cca 10 minut. Podáváme s kvalitními těstovinami (pappardelle).

Komentáře k receptu Vepřová pečeně se směsí hub a majoránkou

Tématické fráze: vepřová pečeně nejlepší recepty vepřové na houbach vepřová pečeně recepty veprova pečeně na houbách vepřová pečeně plátky na houbách vepřová pečeně vepřová pečeně recept veprova pecene se smesi hub vepřová pečeně s těstovinami recepty z vepřové pečeně nejlepší recepty z hub vepřové na houbách recept vepřová pečeně plátky nejlepší recepty vepřová pečeně s houbami nejlepší vepřové plátky na houbách veprova pecene platky vepřové plátky na houbách recept z vepřové pečeně vepřová směs na houbách vepřová pečeně na majoránce