Houby ve vlastní šťávě zavařené v mikrovlnné troubě

Suroviny

čerstvé lesní houby, nakrájené na silnější plátky

Postup přípravy receptu

 1. Houby očistíme a nakrájíme.

 2. Napěchujeme je do dobře vymytých a vysušených zavařovacích sklenic se šroubovacím víčkem, čistou utěrkou otřeme okraje a pevně zavíčkujeme.

 3. Sklenice naskládáme do MW, čas navolíme podle počtu sklenic. Odkaz na podrobný postup zavařování v mikrovlnce - viz. poznámka.
  Takto zavařené houby lze používat stejně, jako houby čerstvé. Spolehlivě vydrží i rok (možná déle, to ale nemám zatím odzkoušeno, pokaždé jsme je nejpozději do roka spotřebovali :-) )

Poznámka od kuchařky

https://www.toprecepty.cz/recept/6972-zavarovani-v...

Mně se tento způsob zavařování čehokoliv osvědčil natolik, že už jiný nepoužívám..

Komentáře k receptu Houby ve vlastní šťávě zavařené v mikrovlnné troubě

 • hosta hosta

  Jana Pá: No pokud už to nacpu do sklenic a zavíčkuju, je jedno, jestli hlídám v MW nebo postavím na hodinu do hrnce s vodou:-D

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Děvčata, já to vyzkouším - pokud budu mít doma plný koš, mám slíbeno :-), jinak o nic nejde, zkusím - uvidíme :-?, hosta, já už nic nezavařuji - jsem líná hospodyně, když tak mrazící pult a jinak jsem prase - což je zkratka - pracující-senior;-), pozor řekl to režisér p. Troška, já jsem jen převzala jeho komentář :-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já je tak už taky dělala, ale ne v mikrovlnce. Mikrovlnku používám na okurky, když mám třeba na 1-2 sklenice okurek. Houby mne fakt nenapadly, výborný nápad, pokud by ovšem byly, že? Nějaké mám, ale nic moc letos :-8

  Odpovědět

 • hosta hosta

  Taky bych asi jen MW nevěřila, navíc jsou houby určitě dost "šlemovaté", což my neradi:-). Pokud rostou - což se zatím moc nejeví - používám na konzervaci tento recept https://www.toprecepty.cz/recept/40265-hribky-na-z...

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Jana Pá: jj, jasně;-) Taky už mě to zmáhá, na zavařování mám koupený elektrický hrnec, který pohlídá stupně i čas:yes:
  A houby u nás zatím nerostou, na pokusy jsou mi moc vzácné, tak bych to stejně jistila zavařením v hrnci nebo zamražením:-)

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  cathleen: já to chci vyzkoušet, suším atd., ale zavařovat v hrnci - to už nedám, už mě to nebaví -žádné zavařování, jo - tenkrát když jsem měla 40 let, to jo, ale dnes , už to nestíhám, ani nemám zájem . A tento recept - třeba bude dobrý, musím vyzkoušet, pak uvidíme, že :-?

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Tak jako zavařování v MWT fandím - i když v ní sama nezavařuji - houby bych v ní nedělala. Rády se kazí a podle "zavařovacích kuchařek" různých autorů (kde se v tomhle všichni shodují) potřebují houby zavařovat déle, skoro jako maso.

  Odpovědět

Tématické fráze: konzervace hub zavařením houby v mikrovlnce zavařování hub v mikrovlnné troubě zavařování hub ve vlastní šťávě jak zavařit houby v v mikrovlnce jak zavařit houby v troubě jak zavařit houby v mikrovlnce zavarenehouby zavařováníhub v mikrovlné troubě zavarit houby v mikrovlnce jak zavařovat houby v mikrovlnce zavařujeme houby v mikrovlnce zavarovani hub v mikrovlne troube zavarovane houby v troubě restaurace ve skále klášter lze zavařovat houby do sklenice bedle zavařovat zaváření hub v mikrovlnce zavarovani hub v mikrovlnetroube houby ve vlastní šťávě