Čokoláda s arašídy

h4ever Kuchař: h4ever

Doba přípravy: 30 minut 10 porcí Cukroví , Nepečené, Ostatní 1 názor

Suroviny

pražené arašídy neoloupané
čokoláda Figaro na vaření (35% kakaa, 57,5% cukru)
Recept si neoblíbil žádný kuchař

Postup přípravy receptu

 1. oloupeme arašídy (množství uvedu v poznámkách)

 2. rozdrtíme arašídy v hmoždíři, nahrubo

 3. rozlámeme a nakrájíme čokoládu

 4. roztopíme čokoládu

 5. smícháme čokoládu s arašídy

 6. naléváme do připraveného plata (viz poznámka)

Poznámka

Čokoládu Figaro smícháme s oloupanými praženými arašídy v poměru 100 g čokolády a 1 hrst oloupaných arašídů. Je to ideální poměr, kdy se vytratí přeslazenost čokolády. Můžete dát např. 300 g čokolády a tři hrsti arašídů. Toto množství mi dalo 354 g výrobku (54 g arašídů, 300 g čokolády). Plato, které jsem použil na nalití čokolády, jsem vzal z bonbonierové krabice Fruite Liqueurs 250 g (asi z Lídlu, dovoz z Německa). Podstatné je, že je tam 20 koleček a že tyto kolečka jdou snadno vymáčknout, aniž by plato popraskalo. Moc nedoporučuju plato od čokolády Tatiana, neboť toto při vyklápění popraskalo a nelze opakovaně použít. Jinak můžete použít taky umělohmotné plato na vajíčka, kde jsou dolíčky, jen dovnitř musíte dát alobal. Do alobalu jsem na dno nasypal jemný arašídový posyp a po ztuhnutí a vyklopení to vypadalo moc pěkně. Navíc když kopečky nebo kolečka rozpůlíte, tak vidíte krásnou strukturu uvnitř čokolády a vypadá to velmi lákavě pro oči. Složení je podobné jako u čokolády Orion oříšková (14,2% arašídy), ale je tam více kakaa. Počet porcí je jen odhadem. 200 g čokolády a dvě hrsti loupaných arašídů mi vyjde minimálně na týden.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Čokoláda s arašídy

 • h4ever h4ever(autor receptu)

  Nahrál jsem fotku. Na obrázku je množství z 1kg čokolády, ale smíchané. Čokoláda se obzvláště povedla, krásně temperovala a leskne se. Pokud chcete dosáhnout temperace jako já, zkuste třeba 72% čokoládu Ariba (500g) a 500g Figaro na vaření. V hrnci s tlustým dnem (tlustá plotýnka pod hrnec) nechte rozpustit nejdříve Figaro (obsahuje více tuku). Pak do ní přisypte Aribu. Po rozpuštění vypněte hořák a přisypte nahrubo rozdrcené arašidy. Dosáhl jsem hrubé hmoty tak, že jsem vzal mlýnek na maso a rozemlel oloupané arašidy přes kovové síto s velkými otvory. Pak jsem přesel arašidy přes síto. Jemnou směs arašidů jsem použil na posyp do formiček na dno a nahoru. Kromě formiček, které mají na dně ornament, tam jsem na dno posyp nedával. Taky jsem zkusil udělat 1 odlitek čokolády Figaro (na fotce ho vidíte z obou stran). Čokoládu jsem dávkoval pomocí propíchnutého sáčku. Lépe však je mít normální igelitový kornout. Malou naběračkou naberete a dáte do kornoutu a jedete. Množství 1kg čokolády by mělo vyjít tak na 3 týdny, ale to už je otázka jestli se vám za tu dobu čokoláda nezkazí! Skladujte do 20°C.

  PS:
  Oloupané arašídy namelu ve strojku na mletí (je tam takový kovový buben s velkými dírami - buben na kaši). Nasypu to zezhora a přitlačím a vylezou mi rozdrcené arašídy. Přeseju a dostanu sypkou a hrubou směs. Hrubou směs smíchám s čokoládou. Jemnou směs používám jako posyp z obou stran.

  Odpovědět

Tématické fráze: arašídy v cukru recept arašídy v čokoládě buchta s arašídy arašídy v čokoládě recept recept na čokoládu čokoláda s arašídy arašídy v cukru recepty recept na arašídy v cukru arašídy v čokoládě recepty prazene arašídy v cukru recept recepty z arašídů arašídy recepty recept arasidy v cokolade recept zburskymi ořechy arasidy v čokolády co udelat s prazenymy arasidy co udělat s arašíd pražene arašidy recepty domácí arašídy v čokoládě jak na arasidy v čokoládě