Pikantní kuřecí křídla "My cooking diary"

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 1 hod. 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 1 hod. 1 názor

Suroviny cca 20 ks křídel

kuřecí křídla
Marináda:
česnek
zázvor
2 lžíce kečupu
1 lžíce slunečnicového oleje
4 lžíce sojové omáčky
100 ml sladké chilli omáčky

Postup přípravy receptu

  1. Nastrouháme zázvor, prolisujeme česnek, přidáme ostatní suroviny a umícháme marinádu (zázvor a česnek dávám dle chuti).

  2. Omytá kuřecí křídla obalíme v marinádě a rozložíme je na plech vyložený pečícím papírem. Přebytečná marináda se kvůli kečupu připaluje, proto v ní křídla pouze obalíme, zbytek marinády s křídly nepečeme.

  3. Pečeme cca 50 minut při 200 °C, křídla během pečení potírám zbytkem marinády, posledních pár minut na horkovzduch - pokud chceme křídla opečená. Zbylou marinádu můžeme přihřát a ještě v ní obalit hotová křídla.

Poznámka od kuchařky

Podáváme se zeleninovými hranolky - celer, okurka, mrkev - a dipem. Např. česnekovým s kari - zakysanka, česnek, sůl, kari (kurkuma, dip z modrého sýra - niva, jedna zakysanka, stroužek česneku, dvě lžíce majonézy

Komentáře k receptu Pikantní kuřecí křídla "My cooking diary"

  • janiczka janiczka

    Kamarád kuchař, pokud jde o pečení s kečupem, používá princip křídla opéct nebo usmažit (předvařená) a pak takovouto marinádou uleželou jen protáhnout po upečení a ještě jen 5 minut třeba zapéct aby se zatáhla. Pak se nic nepřipálí a nezhořkne :)

    Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí křídla recept kuřecí křídla pikantní kuřecí křídla recepty kuřecí křídla marináda na kuřecí křídla predvarena kureci kridla marináda na křídla zakysanka křidla s dipem pikantní kuřecí křídla s dipem pikantní kuřecí křídla na plech kureci kridla recepty jak usmažit kuřecí kuřecí křídla marináda na pečená kuřecí křidélka pikantni marinada na kureci kridla predvarena kureci kridla grilovana recepty na kuřecí křídla kuřecí křídla recept horkovzduch pikantní kuřecí křídla recept pikantní kuřecí křídla marinády na kuřecí křídla se zázvorem