Šantungská kuřecí křídla

Drůbeží maso Doba přípravy: 15 + 40 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 15 + 40 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

400 g kuřecích křídel (tj. 6-7 křídel)
50 ml sójové omáčky
1/2 lžíce jablečného octa
1/2 lžíce cukru
1 lžička zázvoru
60 g hladké mouky
3 malé červené chilli papričky
2 lžičky soli
1/2 lžičky mletého bílého pepře
rostlinný olej

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme sójovou omáčku, ocet, cukr, nasekané chilli papričky a zázvor. Dáme do uzavíratelné skelnice a protřepeme, aby se cukr rozpustil. Pak dáme do ledničky na 2 hodiny vychladit.

  2. Smícháme mouku s pepřem a osolíme. Ve směsi obalíme kuřecí křídla. Přebytečnou mouku oklepeme. Ve hlubším rendlíku rozehřejeme olej, v opravdu mocné vrstvě oleje zahřátého na 180 °C smažíme křídla po částech, měla by být zcela ponořená. Smažíme dozlatova, asi 10 minut.

  3. Křídla odkládáme na kuchyňskou papírovou utěrku, aby olej okapal. Když máme všechna hotová, přendáme je do mísy a přelijeme směsí se sójovou omáčkou. Promícháme. Podáváme s dipem a dalamánkem nebo bagetkou.

Poznámka od kuchařky

Krok za krokem také na http://www.mojetara.cz/recipe/santungska-kureci-kr...

Komentáře k receptu Šantungská kuřecí křídla

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nakládaná kuřecí křídla nakladane kureci kridla kuřecí křídla recept nakládaná křídla nkladana kureci kridla recepty kuřecí křídla v sojové omáčce kuřecí křídla dusena recepty na nakladaná smažená kuřecí křídla recept z kuřecích kridel restovana kureci mala kridla nakládána kureci křídel kuřecí křídla s pepřem recept na kuřecí křídla cervena kureci kridla kuřeci křidla na zázvoru plnena kureci kr