Kořeněné slané tyčinky (pečivo) se semínky

Slané pečivo Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Slané pečivo Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Suroviny dva plechy

250 g Omegy nebo jiného ztuženého tuku, případně i Hera
250 ml smetany ke šlehání
500 g hladké mouky
cca 1 lžička soli
Dále:
koření dle chuti, s přídavkem soli nebo sůl navíc
semínka : sezamová, lněná, konopná, dýňová...
1 rozšlehané vejce

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme mouku, nastrouhanou Omegu (Ivu, Heru...), sůl a smetanu. Vypracujeme hladké těsto, které necháme cca hodinu odpočinout, pak opět propracujeme. Vyválíme na dva až tři větší pláty vysoké asi 3-4 mm, které celé potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme semínky dle chuti (nebo směsí semínek) a pak i kořením a solí.

  2. Radýlkem pokrájíme pláty na tyčinky široké asi 2 - 2,5 cm široké a dlouhé dle libosti. Syrové tyčinky vyskládáme na čistý plech (pečící papír není nutný) vedle sebe a dáme péct do předehřáté trouby na 170 stupňů dorůžova.

  3. Z plátu těsta lze vykrajovat i různé tvary tvořítky.

Komentáře k receptu Kořeněné slané tyčinky (pečivo) se semínky

Tématické fráze: slané pečivo ze ztuženého tuku slané tyčinky bez mouky slané tyčinky z omegy slané tyčinky tuk mouka smetana křehké tyčinky ze ztuženeho tuku recept na slané tyčinky slané pečivo z tuku omega slané pečivo bez mouky slané tyčinky ze ztuženého tuku hera slané tyčinky slané tyčinky s omega tycinky z omega tuku slané pečivo ze 100% tuku top recepty slané tycinky slané pečivo se lněným semínkem recept recepty ze lněné mouky slané tyčinky recept bez mouky slané pečivo z omegy slané pečivo tyčinky recepty slané pečivo