Kořeněné sýrové tyčinky

Suroviny

300 g listového těsta
mletá paprika uzená, sladká nebo pálivá
100 g uzeného sýru
koření dle chuti nebo sůl, semínka...
rozšlehané vejce

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto rozválíme na obdélníkový plát, který do poloviny posypeme dle chuti sladkou, pálivou nebo uzenou paprikou a posypeme nastrouhaným uzeným sýrem.

  2. Neposypanou částí těsta zaklopíme posypanou část, těsto potřeme rozšlehaným vejcem a dle chuti posypeme buď solí a semínky dle chuti (sezamová, lněná, maková...) nebo kořením či kořenící směsí.

  3. Naplněné těsto pokrájíme dlouhým nožem na slabší tyčinky (12-18 ks), které několikrát překroutíme a přeneseme na plech, vyložený pečícím papírem.

  4. Pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů dozlatova.

  5. Podáváme k pivu, vínu...

Komentáře k receptu Kořeněné sýrové tyčinky

Tématické fráze: sýrové tycinky syrové tyčinky recept tyčinky z listového testa sýrové tyčinky top recepty recept sýrové tyčinky recept na sýrové tyčinky sýrovo-paprikové tyčinky z listoveho těsta videorecepty syrové tyčinky z listového těsta sladké recepty z listového těsta sýrová tyčinky korenene slane tyčinky recept top recepty slané tycinky tyčinky recept sladké jednohubky sýrové tyčinky - recept kořeněné slané tyčinky palive domácí tyčinky recepty na sýrové tyčinky kořeněné tyčinky z listového těsta listové tycinka