Špíglák na cibuli podle starého Bouckého

Suroviny

1 kapr
4 velké cibule
200 g másla (dala jsem méně)
kmín
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Naporcovaného kapra nasolíme a uložíme proležet na 1-2 hodiny do lednice.
  Jednotlivé porce pak osušíme a kůží nahoru vložíme do pekáče na nakrájené plátky másla.

 2. Rybu pokmínujeme a dáme péct do předehřáté trouby. Přibližně po 15 minutách porce kapra poklademe silnějšími kolečky cibule, na cibuli dáme plátky zbylého másla a pečeme dalších 20 minut (je-li třeba, můžeme maličko podlít horkou vodou).
  Pekla jsem v remosce, porce velkého a tučného kapra. Budete-li péci v troubě, možná bude třeba časy pečení maličko zkrátit.

Poznámka od kuchařky

Recept z knihy Velký rybí receptář Miloše Štěpničky. Špíglák je rybářské pojmenování pro kapra lysce, který je pro tuto úpravu nejvhodnější.

Komentáře k receptu Špíglák na cibuli podle starého Bouckého

 • RubyRom RubyRom

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  hosta: časy mám opsány z knihy, já pekla v remosce (a mohl být vypečený i více, pekla jsem tři porce z kapra, který měl přes 6 kilo) - upozorním na to v Postupu nebo Poznámce ;-)
  :-D název je i pro mne nový. Napadla mě souvislost se špíglem - zrcadlem...a opravdu - je to prý hovorové pojmenování kapra lysce.

  Odpovědět

 • hosta hosta

  Děláme stejně, cibuli dávám hned, zdá se mi, že 35 minut na kapří porce je skoro dost - ale výraz "špíglák" slyším poprvé:-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kapr lysec úprava kapr lysec recepty kapr pečený v remosce ryby spiglak kapr v remosce nejlepsi peceny kapr v remosce uprava stareho kapra peceme li kapra s kuzi priprava tucneho kapra kapr špíglák kapr lysec receptář recepty kapr lysec kapr recept