Biskupský chlebíček podle Ivety

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 20 minut, pečení 45 minut 10 názorů

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 20 minut, pečení 45 minut 10 názorů

Suroviny 10-12 porcí

4 vejce (bílky a žloutky oddělte)
150 g moučkového cukru
120 g změklého másla na vymazání formy
150 g hladké mouky
1/2 sáčku prášku do pečiva
100 g nasekané hořké čokolády
100 g rozinek
hrst nasekaných ořechů (dle chuti)
NA POLEVU:
100 g hořké čokolády
100 ml smetany ke šlehání

Postup přípravy receptu

  1. Troubu si předehřejte na 160°C.

  2. Změklé máslo utřete s cukrem do světlé pěny a zašlehejte žloutky. Přisypte oříšky, rozinky a čokoládu. Bílky ušlehejte do tuhého sněhu.Za stálého míchání přidávejte do žloutkové směsi mouku s práškem do pečiva a nakonec opatrně připojte sníh.

  3. Chlebíčkovou formu vymažte máslem a vysypte hrubou moukou, těsto nalijte do formy, dejte do trouby a pečte asi 45 minut.

  4. Po upečení nechte vychladnout.

  5. POLEVA:
    Smetanu dáme do hrnce a přivedeme k varu. Nalámanou čokoládu nasypeme do misky a zalijeme horkou smetanou. Za stálého míchání necháme čokoládu rozpustit.

  6. Chlebíček zalijeme připravenou polevou a necháme v klidu vystydnout.

Poznámka od kuchařky

Tento recept jsem objevila v knížce Ivety Fabešové-Slavnostní pečení s Ivetou.Dlouho jsem přípravu něčeho takového jako je biskupský chlebíček odkládala, jelikož mi připadl takový trochu obyčejný!Jenže po dlouhém odhodlávání jsem se nakonec rozhodla a upekla jej!Výsledek stál za to!Chlebíček byl výborným dezertem k odpolední kávě a hlavně byl během chvilky ze stolu pryč!

Komentáře k receptu Biskupský chlebíček podle Ivety

Tématické fráze: biskupský chlebíček iveta fabešová recepty recepty ivety fabešové pařížské rohlíčky iveta fabešová biskupský chlebíček s jablky biskubsky chlebicek poleva na biskupský chlebíček recepty od ivety fabesove top recepty biskupský chlebíček pečení biskupský chlebíček jablkový biskupský chlebíček biskupský chlebíček recept slavnostní biskupský chlebíček jak dlouho pect biskupsky chlebicek biskupský chlebíček fabešová byskupsky chlebíček čokoládová poleva na biskupský chlebíček fabešová recepty těsto na biskupský chlebíček biskupský chlebíček¨