Čokoládovo-ořechová vláčná bábovka / beránek

Suroviny

4 vejce
130 g cukru krupice
1 vanilkový cukr
100 ml oleje
200 ml mléka
300 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
100 g mletých vlašských ořechů
100 g čokolády dle chuti: mléčná, hořká, bílá...

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky vyšleháme s cukry do pěny, přilijeme olej a vlažné mléko, promícháme, přisypeme ořechy, mouku s kypřidlem a dobře promícháme. Nakonec do těsta zlehka vmícháme sníh vyšlehaný z bílků a nasekanou čokoládu.

  2. Těsto nalijeme do máslem vymazané a hrubou moukou vysypané formy na bábovku či beránka (může být i menší pekáček). Pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů cca 50 minut - vyzkoušíme špejlí, těsto se na ni nesmí lepit, na špejli mohou zůstat pouze stopy po čokoládě.

  3. Po vychladnutí můžeme bábovku / beránka posypat moučkovým cukrem, přelít čokoládovou polevou, bílkovou polevou...

Komentáře k receptu Čokoládovo-ořechová vláčná bábovka / beránek

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nejvláčnější ořechová bábovka čokoládovo ořechová bábovka recept ořechová bábovka bílková nejvláčnější ořechová bábovka recept oriskova babička vlacna vlácčná ořechová bábovka nejvláčnější oříšková ořechová bábovka vláčná bábovka s čokoládovou polevou bábovka bílková s ořechy bábovka s ořechy,čokoládou a šlehačkou vláčné těsto na beranka babovka s nasekanou cokoladou bábovka s ořechama a s čokoládou vymazání pekáče na bábovku ořechová bábovka s čokoládou bábovka s ořechy a čokoládou beránek z těsta na babovku orechovocokoladovy beranek ořechov beranek bábovka beránek