Zapečené brambory s vepřovým masem

Suroviny 3 porce

6 brambor
3 hrubší plátky vepřového masa
1 rajče
1 paprika
plátkový sýr
slanina
koření
sůl
olej

Postup přípravy receptu

 1. Brambory uvaříme a nakrájíme na plátky, které klademe do olejem vymazaných zapékacích misek. Použijeme asi 2/3 brambor. Plátky libovolného vepřového masa si okořeníme a necháme na pánvi chvíli orestovat.

 2. Maso pokrájíme na kostičky a vytvoříme z nich další vrstvu v zapékací misce. Lehce osolíme a dále klademe plátky rajčat, na ně plátky slaniny a zbytek brambor. Nakonec klademe plátky sýra.

 3. Pečeme 25 minut při 190°C.

Komentáře k receptu Zapečené brambory s vepřovým masem

 • papá papá(neregistrovaný)

  super recept pomoh mi ve skole
  :-D:-D:-K

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • bazalka bazalka

  Irisko, v případě, že by se u stolu sešli jednomističkové ženy a dvou, tří až čtyř mističkoví muži, pak zbývá jediné, nacpat to všechno do jednoho velkého pekáče a nabírat lopatičkou. Ať si každý nabere podle velikosti svého žaludku. Jiné řešení nevidím, ale zasmála jsem se. Prima.:-D:-D:yes::yes:

  Odpovědět

 • Iriska Iriska

  Hm, tak když u stolu jedí 3 ženské a 3 mužští, tak tam pak musí být přemiskováno.
  Ještě, že je tady bazalka.;-)

  Odpovědět

 • bazalka bazalka

  Dextra, máš moc pěkné zapékací misky. Pro neznalé 2 střední brambory váží cca 200g a hrubší plátek masa 150g. Připočítejme zeleninu a vyjde nám z toho normální porce. Pokud je někdo velký jedlík, bude mít předkrm, jiný, např. já, hlavní jídlo. Dělám podobně a naposled jsem použila sýr Brie s bílou plísní a bylo to super. :yes::-)

  Odpovědět

 • dextra dextra (autorka receptu))

  Jedna porce jedna miska, mužský má 2 misky, protože jsou malé a prostě se tam toho více nevejde.

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Já recepty nedávám - je v tom problém:-? Já jen zírám nad některými ze zdejších receptů, které jsou uvedeny pod tvým jménem - dextra:-O Prosím , nezlob se, ale někdy to opravdu přesahuje všechny meze a to se ani nemusím smát:-D:-O

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Píšeš, že tři porce....nedovedu si představit, jak bych se najedla ze dvou brambor, natož tak nějaký mužský....Soudím velikost podle vidličky - všechny 3 porce v téhle zapékací misečce?

  Odpovědět

 • dextra dextra (autorka receptu))

  Nevím, co tady má každý za problém. Taky přidej nějaký recept, ať se mohu zasmát.

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Tak to už jdu do kolen;-(, díky za recept:-D:-D

  Odpovědět

Tématické fráze: zapečené brambory s masem zapekane brambory s veprovym masem zapečené brambory zapecene brambory s masem a slehackou veprove platky zapecene s bramborem zapečené brambory se šlehačkou a masem zapečené brambory s masem a zeleninou brambory s vepřovým masem zapečené maso zapečené vepřové plátky s bramborem zapečené brambory se smetanou a vepřovým masem zapečené brambory recept brambory s masem a šlehačkou zapékané brambory s masem brambory zapečené s masem a šlehačkou recepty zapečené brambory zapékané brambory s veprovym zapečené vepřové plátky s brambory zapečené maso s bramborem zapečené vepřové s bramborem