Nepečený kefírovo - višňový dortík

Dorty Doba přípravy: 35 minut+3 hodiny tuhnutí minimálně 5 názorů

Dorty Doba přípravy: 35 minut+3 hodiny tuhnutí minimálně 5 názorů

Suroviny 12 porcí

1 višňové kefírové mléko 450 g
20 g sypké želatiny
1,5 dl mléka na rozpuštění želatiny
1 šlehačka v prášku
2 dl mléka na ušlehání šlehačky
sterilované višně v čokoládě 2,5 dl sklenice = 250 g
8 g sypké želatiny
0,5 dl vody(na rozpuštění želatiny)
piškoty
šlehačka na dozdobení povrchu

Postup přípravy receptu

  1. Jako první si rozpustíme v 1,5 dl mléka zahřátého zhruba na 50 -55°C 20 g želatiny. Jde to dobře malou metličkou. Pak ještě v 0,5 dl vody teplé okolo 50 - 55°C 8 g želatiny.

  2. Do kefírového mléka zašleháme rozpuštěnou želatinu s mlékem a zamícháme ušlehanou šlehačku.

  3. Do višní v čokoládě přidáme želatinu rozpuštěnou ve vodě. Už jsem nesladila, je možné přidat trochu cukru, nebo vanilkového cukru a taky udělat třeba dvojitou dávku, višní.

  4. Připravíme si na větší talíř plastový posouvací kruh na nepečené moučníky, dolů rozložíme dětské piškoty, rozetřeme polovinu mírně tuhnoucí kefírové hmoty, pak dáme višně v čokoládě, taky mírně tuhnoucí a druhou polovinu kefírové hmoty.

  5. Dáme do chladničky dobře ztuhnout.

  6. Pak odstraníme kruh a dortík buď nazdobíme celý, nebo krájíme řezy a zdobíme až na talíři.

Poznámka od kuchařky

Pokud nemáme posouvací kruh na nepečené moučníky, buď zakoupíme v Kauflandu za 100kč, když není na něj akční cena :-)), nebo použijeme jinou, větší formu. Kdo nemá višně v čokoládě, snad by se daly " vyrobit" z višňového kompotu a kakaa, nebo jako mezivrstvu bych použila ten kompot, višně vypeckovala, šťávu odměřila aby jí bylo 250 ml, zahřála na zhruba 50 - 55°C a rozpustila 10 g želatiny a přidala pak ty višně. Jinak recept na višně v čokoládě je zdehttp://www.toprecepty.cz/recept/1800-visne--v-coko...

Komentáře k receptu Nepečený kefírovo - višňový dortík

Tématické fráze: višňový dezert visnovy kompot nepečené dezerty do sklenice nepečené višňové řezy dezerty z višní višňová bublanina višňový dezert do skleničky višňový desert višňový dort višňový nepečený moučník višňový moučník nepečené recepty dezert z kefíru kefírový dezert zavařene višně v čokoladě višňové řezy nepečené dort višně v čokoládě kuře plněné tvarůžky višňové řezy nepečený višnový řezy nepečené