Višňovo-smetanový dort

Suroviny

Korpus:
250 g hl. mouky
125 g cukru
1 balíček van. cukru
3 lžičky kypřícího prášku do pečiva
3 vejce
150 ml oleje
75 ml mléka
1 lžička kakaa
Náplň:
500 ml smetany ke šlehání
250 g tvarohu
100 g cukru
2 balíčky vanilkového cukru
1 želatinový ztužovač
100 ml vlažné vody
višňový kompot
Dále:
1 balíček čirého dortového želé
(250 ml šťávy z kompotu)

Postup přípravy receptu

  1. Na těsto důkladně promícháme (vyšleháme) všechny suroviny kromě kakaa. Dvě třetiny těsta dáme do vymazané a vysypané dortové formy. Dobře okapané višně rovnoměrně naskládáme na těsto, na okrajích ponecháme asi 1 cm volné místo. Do zbylého těsta vmícháme kakao a těsto nalijeme na višně a uhladíme. Dáme do předehřáté trouby a pečeme při 180 °C asi 35-40 minut.

  2. Na náplň si ušleháme smetanu do tuha. Smícháme tvaroh s oběma cukry a připravíme želatinový ztužovač podle návodu na oblae se 100ml vlažné vody a vmícháme ho do tvarohového krému. Nakonec zlehka vmícháme šlehačku. Krém natřeme na vychladlý korpus a uhladíme.

  3. Z dortového želé a šťávy z kompotu připravíme podle návodu želé. Horké želé nalijeme na tvarohovo-smetanový krém a dort dáme na 2-3 hodinky vychladit do ledničky. Poté uvolníme okraj dortové formy a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Na želé je možno použít samozřejmně i červené želé a vodu. Višňový kompot však dá želé úplně jinou barvu.

Komentáře k receptu Višňovo-smetanový dort

Tématické fráze: smetanový krém na dort smetanový dort višňový krém do dortu schvardsvaldský dort schwarzvaldský dort schwardswaldský dort swarcvaldsky dort smetanový krém do dortů schwarzvaldský dort recept smetanové dorty schvardswaldský dort smetanové želé želé dort smetanový dort recept želatinový krém dort smetanove žele swardvaldsky dort visnovy krem smetanový krém na dorty schwartswaldský dort