Křenová pomazánka s kedlubnou

Pomazánky Doba přípravy: asi 20 minut 2 názory

Pomazánky Doba přípravy: asi 20 minut 2 názory

Suroviny 3 porce

2 PL jemně strouhaného křenu
1 menší kedlubna
½ kelímku husté zakysané smetany (nebo dobrého jogurtu)
100 g taveného sýru Čedar (od Prézident)
½ červené papriky
sůl podle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Do misky nastrouháme najemno menší kedlubnu i několik centimetrů křenu, hned přidáme zakysanou smetanu a promícháme. Vidličkou vmícháme do pomazánky tavený sýr a nastrouhanou nebo jemně pokrájenou červenou papriku a sůl podle chuti.

 2. Papriku jsem nejdřív strouhala, ale zbytek jsem nakrájela, to mi šlo snáz. Ale ta nastrouhaná část dodala pomazánce hezkou, mírně narůžovělou barvu. Množství křenu je jen orientační, on je křen různě ostrý, nutno ochutnat.
  Mažeme na housky, rohlíky, pomazánka je ale výborná i na krajících chleba.

 3. Zdobit můžete podle fantazie, kromě proužků papriky, cherry rajčátek a jarní cibulky se hodí i kolečka sladkokyselých okurek, dílky vajíček vařených natvrdo, černé olivy, úhledné dílky tvrdého sýru, malé trojúhelníčky hermelínu apod., fantazii se meze nekladou. ;-)

Komentáře k receptu Křenová pomazánka s kedlubnou

 • MamlajdaD MamlajdaD(autor receptu)

  Jaromira18: Děkuji za krásný komentář! :yes::-D Ta pomazánka vznikla kvůli přebývající kedlubince a jak jsem hledala recept na "kedlubnovou", tak se v nabídce připletl recept na "křenovou" a dál už jsem nehledala, nápad byl na světě, a docela mne pak překvapilo, jak ty dvě suroviny chuťově šly dohromady. :-8 Jednoduché, rychlé a dokonce i zdravé! Zkus, já jsem si moc pochutnala. ;-) Moc zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Jaromira18 Jaromira18

  :yes: Vynikající, děkuji za recept.:-K:-K

  Odpovědět