Losos s malinovým přílivem na mixu křupavých baby salátů

Ryby Doba přípravy: 40 min 0 názorů

Ryby Doba přípravy: 40 min 0 názorů

Suroviny 4 porce

4 porce lososa
600 g mražených malin
1 krabička čerstvých malin
2 ks tropického ovoce karambola
1 vanička mix baby salátů
2-3 jarní cibulky
1/2 hrnečku cukru
1 citrón
balzamikový krémový bílý ocet s příchutí pomeranče a citrónu
sůl
pepř 4 barev
slunečnicový olej na grilování lososa

Postup přípravy receptu

  1. V kastrůlku rozehřejeme mražené maliny, které ze začátku velmi zlehoučka podlijeme vodou tak, aby se nezačaly připalovat, než pustí svou vlastní šťávu. Maliny za stálého míchání redukujeme asi 20 minut, přisypeme cukr a po zhoustnutí přecedíme přes sítko, abychom se zbavili peciček. Povaříme ještě 2 minuty. Hustý a sladký malinový přeliv je tak hotov.

  2. Lososa omyjeme, vysušíme papírovou utěrkou a grilujeme na pánvi, která je lehce potřená olejem. Nejprve grilujeme rybu kůží dolů, z každé strany asi 10 minut, dokonalost propečení poznáme podle zlatavé barvy.

  3. Na talíř aranžujeme směs křupavých baby salátů, ty posypeme na drobno pokrájenou jarní cibulkou a na vrch položíme lososa. Jako do peřinky. Osolíme a opepříme. Přilijeme opatrně polévkovou lžící malinový přeliv tak, aby hezky dozdobil talíř a část ho nalijeme i na rybu. Poklademe pár malin, hvězdice na plátky pokrájené karamboly a zakápneme citrónem. Přelijeme klikatě zig-zag bílým krémovým balzamikovým octem s příchutí pomeranče a citrónu. Pokrm je hotov.

Komentáře k receptu Losos s malinovým přílivem na mixu křupavých baby salátů

K receptu nejsou žádné komentáře.