Ovocné knedlíky

Suroviny

1 tvaroh - polotučný
slunečnicový olej
hladká mouka
1 vejce
strouhanka
máslo
cukr moučka

Postup přípravy receptu

 1. Na začátku si rozmyslíme, z jakého druhu ovoce budou tyto knedlíky. Děti mají rády z jablek, manžel z jahod nebo meruněk. Používám i mražené suroviny, jen je s nimi trochu více práce při vkládání do těsta.

 2. Připravíme si větší nádobu s vodou, osolíme a dáme vařit.

 3. V míse zamícháme 1 vajíčko, hladkou mouku, 2 lžíce slunečnicového oleje a také tvaroh. Používám buď klasický v kostce nebo ve vaničce polotučný.

 4. Vše dobře propracujeme, těsto musí být vláčné, nelepivé a vyválíme na vále na 3-4 milimetry silnou placku.

 5. Vykrájím si čtverečky, pokladu ovocem a dobře zabalím a zakulatím.

 6. Vhazujeme do vařící vody. Vaříme asi 6 minut, záleží na velikosti knedlíků.

 7. Na posypání nastrouháme tvrdý perník, který se běžně prodává a nebo použiji opraženou strouhanku.

 8. Strouhanka: Na pánev dám kousek másla, když se rozteče, přisypu strouhanku plus moučkový cukr a míchám. Vše se spojí a trochu zkaramelizuje. Tímto pak knedlíky posypu a poliji máslem. Když zbude opražená strouhanka, dám ji do sáčku a zamrazím.

Komentáře k receptu Ovocné knedlíky

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  jdukolem, nevím čím se živíš a jaké zažíváš gastronomické orgasmy, ale taky nerozumím. Vždyť každý má volbu v tom, co si uvaří a z jakých ingrediencí.

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  To jdukolem: nechápu...vždyť Ti to nikdo nevnucuje. Takovou věc přece nevaří člověk každý den, ba ani týden, tak oč jde? Kdyby ses opravdu důsledně vyhýbala chemii, už bys tu dávno nebyla, neb bys nemohla dýchat ani pít ani jíst:-D:-D

  Odpovědět

 • jdukolem jdukolem(neregistrovaný)

  Chemická pralinka obalená těstíčkem, uvařená a oválená také v chemických kornflejksech s malinovou omáčkou, to teda musel bejt přímo luxusní gastronomickej orgasmus ! Wow !! :-D:-D

  Odpovědět

 • maris maris

  Tak to zírám:-O To muselo být skvělé:yes::-p

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Já dávala jen jednu. Po uvaření jsem je obalila v nadrcených kukuřičných lupíncích (corn flakes) a polila malinovou omáčkou. Bylo to luxusní;-)

  Odpovědět

 • maris maris

  Žížalko, kolik pralinek se dává do jednoho knedlíku ? Nebo se dělají maličké knedlíčky jen s jednou ?:-))

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Já ano, doporučuju:-p

  Odpovědět

 • Amira Amira

  Prý jsou dobré s rumovou pralinkou, ale já to nezkoušela.

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Já dělám taky tvarohové knedlíky, ale z hrubé mouky. Přesné množství ti neřeknu, ale prostě zadělám těsto a musí tam být tolik mouky, aby těsto nelepilo. Když lepí, přisypu ještě trochu mouky. A pro naše žravce dělám většinou ze 3 tvarohů. Výborné je dát do knedlíku čtvereček čokolády.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Trošku mi vadí, že tady není uvedeno množství mouky. Asi bych měla po letech vaření vědět kolik asi, ale zrovna na knedlíky, aby se nerozpadaly bych uvítala to množství.:-S

  Odpovědět

Tématické fráze: strouhanka na ovocné knedlíky opražená strouhanka ovocné knedlíky strouhanka na knedliky mražené ovocné knedlíky ovocne knedliky recept ovocne knedliky recept ovocné knedlíky z mraženého ovoce recept na ovocné knedliky posyp na knedlíky sladká strouhanka ovocné knedlíky se strouhankou mražené ovoce do knedlíků pralinkové knedlíky malinové knedlíky ovocné knedlíky ze strouhanky opražená strouhanka na knedlíky plnene ovocne knedliky ovocne knedliky z hladke mouky posyp na ovocné knedlíky