Pyré z květáku, mrkve a brambor

Přílohy Doba přípravy: , 45 0 názorů

Přílohy Doba přípravy: , 45 0 názorů

Suroviny 4 porce

1 velký květák rozkrájený na více částí
6 mrkví
2 střední brambory
přepuštěné máslo (ghí)
1 lžíci koření na grilovanou zeleninu
sůl
mletý kmín
1 červená cibule
zelenina na oblohu
bylinky na ozdobu

Postup přípravy receptu

  1. Květák a oloupanou mrkev vcelku nebo překrojenou napůl předvaříme v páře na pařáku ve větším hrnci s poklicí. Oloupané brambory nakrájíme na malé kousky a uvaříme se solí a mletým kmínem zvlášť.

  2. Květák a mrkev, vařenou o něco více než na skus, vložíme na pánev s rozpuštěným ghí a z obou stran opečeme, pak přilijeme vodu a pod poklicí dusíme s kořením na grilovanou zeleninu, asi po 10 minutách poklici sundáme a necháme vydusit vodu. Přendáme do misky společně s vařenými brambory, přidáme přepuštěné máslo, množství asi jako 4 vlašské ořechy a rozmixujeme.

  3. Cibuli nakrájíme na tenká kolečka, rozebereme a osmažíme na přepuštěném másle zvolna do tmavě zlatava. Na každou porci dáme část opečené cibule, obložíme zeleninou a bylinkami. Já jsem k tomu měla čevabčiči z hovězího mletého masa, ale může se jíst i samotné s osmaženou cibulkou a třeba kompotem nebo volským okem.

Poznámka od kuchařky

Výhoda přepuštěného másla je ta, že se nepřepaluje. Dělám ho vždy, když se mi podaří koupit másla v akci. Pak jej dělám ze 4-6 kusů. Hlavně to chce dělat na sporáku a stále sbírat pěnu.

Komentáře k receptu Pyré z květáku, mrkve a brambor

K receptu nejsou žádné komentáře.