Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

20 tipů na svačiny do školy: Nechte se inspirovat pestrou nabídkou pro naše školáky
Zdroj: Fotografie by Freepik

Také se u vás až příliš často ve svačinových boxech pro děti objevuje rohlík se šunkou? Co školákům připravit, aby je svačina zaujala a zároveň si na ní pochutnali? Podívejte se na našich dvacet tipů, které vám s přípravou svačin na další dny pomohou.

Při přípravě svačin je důležité myslet na to, aby obsahovaly vše důležité. Tedy bílkoviny, sacharidy a čerstvé ovoce nebo zeleninu. Svačina je totiž palivem pro mozek, díky ní nejsou děti ve škole unavené a zvládají lépe udržet pozornost i plnit své povinnosti. A určitě se nebojte být při chystání svačin kreativní, děti to jistě ocení a též mohou pomáhat. Časem tento úkol převezmou do své režie.

1/20

  1 z 20

  Sendvič caprese

  Sendvič caprese

  Tento sendvič je rychlou a zdravou svačinou pro děti. Šťavnatá rajčata s jemnou mozzarellou udělají z obyčejné bagetky něco výjimečného a zároveň navodí skvělou atmosféru. No řekněte - když máte k jídlu něco tak lákavého, nezvedne vám to hned náladu?

  3 z 20

  Sendviče s avokádem

  Sendviče s avokádem

  Avokádový sendvič je velmi oblíbený pro svou netypickou chuť, která díky čerstvému avokádu zajistí jeho svěžest. Pokud mají vaše děti rády avokádo, sendvič by je mohl nadchnout, pamatujte na zajímavou barevnost čerstvé zeleniny.

  4 z 20

  Francouzské toasty

  Francouzské toasty

  Další svačinka je připravená také z toastového chleba, stejně jako v předchozích receptech, ale jedná se o sladkou variantu, kdy se toastový chléb namočí do směsi vajíčka, smetany a skořice, poté se osmaží na pánvi dozlatova.

  5 z 20

  Slané plněné palačinky

  Slané plněné palačinky

  Slané palačinky jsou dobrý tip, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Můžete je připravit jako výtečnou večeři a rovnou usmažit větší množství, aby zbylo i na zítřejší svačinu. Pokud máte doma školáka, kterého čeká i odpolední vyučování, jistě ocení vydatnější svačinu.

  6 z 20

  Tortilla jinak

  Tortilla jinak

  Výborné tortilly jsou jiné ve způsobu přípravy. Místo toho, aby se naplnily a zabalily do ruličky, jednotlivé ingredience se pokládají na tortillu a poté se dá několik vrstev na sebe. Jídlo je sice neobvyklé, ale výborné.

  7 z 20

  Zeleninové placky s květákem

  Zeleninové placky s květákem

  Zeleninové placky jsou oblíbené stálice v českých kuchyních. Připravují se z různých druhů zeleniny. Pokud si je připravíte k obědu, můžete jejich přebytek s klidem použít jako svačinu pro své ratolesti. Výborné jsou vložené mezi dva krajíčky chleba.

  8 z 20

  Listové šneky

  Listové šneky

  Oblíbená pochoutka je z listového těsta a jistě potěší nejednoho školáka, pokud ji najde ve svém svačinovém boxu. Šneky jsou na přípravu velmi jednoduché a použít do nich můžete vše, co máte rádi. Nejoblíbenější je šunka a sýr.

  10 z 20

  Zeleninová pomazánka

  Zeleninová pomazánka

  Zeleninovou pomazánkou, složenou z kořenové zeleniny, nešlápneme při přípravě svačiny nikdy vedle. Tento typ pomazánek patří mezi nejoblíbenější a děti je většinou mají rády. Pomazánka by neměla být příliš vlhká, aby nepromočila pečivo, na kterém je namazaná.

  11 z 20

  Domácí BRUMÍCI

  Domácí BRUMÍCI

  Brumíci jsou oblíbenou sladkostí, kterou můžete jednoduše upéct sami doma a do pečení zapojit i své děti. Potom jim budou svačiny o to více chutnat. Sladké dobroty jsou všeobecně mezi dětmi velmi oblíbené. Nezapomeňte je doplnit ovocem.

  12 z 20

  Kinder řezy

  Kinder řezy Video

  Kinder řezy jsou u dětí velmi žádané ve své kupované podobě. Pusťte se však do jejich přípravy také sami doma. Jsou jednoduché a při jejich pečení můžete ovlivnit kvalitu surovin v nich obsažených. Děti budou nadšené.

  13 z 20

  Maminčiny palačinky

  Maminčiny palačinky

  Palačinky jsou klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle. Můžete je plnit domácí marmeládou nebo oblíbenou nutellou. Vyzkoušejte je i podle tohoto receptu. Přípravu palačinek vám usnadní použití elektrického palačinkovače.

  14 z 20

  Palačinkový špíz

  Palačinkový špíz

  Palačinky lze na svačinu nachystat i kreativním způsobem, a to formou palačinkového špízu. Palačinky usmažíte, jak je máte nejraději, a poté je střídavě napichujete na špejli v kombinaci s čerstvým ovocem. Ovšem na svačinku je musíte dětem nachystat tak, aby se zbytečně neumazaly. Určitě použijte plastovou krabičku.

  15 z 20

  Extra rychlé lívance

  Extra rychlé lívance Video

  Nekynuté lívance podle tohoto receptu jsou rychlé a snadné. Dochutit je můžete marmeládou, sladkým tvarohem nebo zakysanou smetanou. Na svačinku je raději dejte dětem sice bez namazání, ale přidejte k nim třeba ovocný jogurt.

  17 z 20

  Opravdu křupavé vafle

  Opravdu křupavé vafle

  Voňavé máslové vafle si vaši školáčci zamilují na první ochutnání. Jsou krásně křupavé a velmi jednoduché na přípravu. Večer si můžete nachystat těsto a ráno už se těšíte z čerstvých voňavých vaflí. Děti si určitě svačinku užijí.

  18 z 20

  Borůvkové muffiny s medem

  Borůvkové muffiny s medem

  Sladkost tak akorát do ruky, to jsou muffiny. Připravit je můžete mnoha způsoby. Z jogurtového těsta, z kynutého těsta, s ovocem nebo s kousky čokolády. Muffiny jsou mezi dětmi všeobecně oblíbené. S jejich přípravou vám mohou pomáhat.

  19 z 20

  Loupáky

  Loupáky Video

  Loupáček, kdo by ho nemiloval. S máslem a džemem nebo jen tak suchý, však býval i neodolatelnou svačinou našeho dětství. Upečte si je doma a uvidíte, že jiné už vaše děti chtít nebudou. Ta vůně a jemná chuť jim pak ve vzpomínkách zůstane.

  20 z 20

  Anglický rohlík

  Anglický rohlík

  Oblíbené je i slané pečivo, které můžete použít jak k večeři, tak jako výbornou svačinu do školy. S těstem vám může pomáhat domácí pekárna a příprava vám pak nezabere mnoho času. Pro změnu můžete dětem upéct i tuto dobrotu.

1/20

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více