Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Limitovaná mikulášská nabídka

Do obchodu

Moravanka je oblíbená zeleninová směs, kterou si můžeme koupit hotovou. Využijeme ji ve studené kuchyni i při vaření
Top recepty

A přestože Moravanku běžně koupíme hotovou, můžeme si tentokrát připravit domácí. V kuchyni pro ni najdeme určitě více způsobů využití. Hodí se nejen ve studené kuchyni, ale oceníme ji jako praktického pomocníka při vaření.

Různé zeleninové směsi jsou velmi oblíbené - konzumujeme je buď jako čerstvé saláty nebo se dají zavařit k pozdějšímu použití. Výhodně do nich zpracujeme přebytky různých druhů zeleniny. Vybereme si kombinace, které máme nejraději a můžeme se nechat inspirovat např. prodávanou směsí s názvem Moravanka.

Moravanka - oblíbená zeleninová směs

Celer, mrkev a kořen petržele nakrájíme na kostičky a uvaříme do poloměkka. Papriky, cibuli, okurky nakrájíme a společně s vyloupaným hráškem spaříme. Všechnu zeleninu smícháme a necháme odstát. Pak zeleninou naplníme sklenice, obsah zalijeme octovým nálevem, sklenice dobře uzavřeme a sterilujeme. 

Moravanka ve studené kuchyni

Zeleninovou směs využijeme nakrájenou do různých salátů (včetně bramborového) nebo ji po rozmixování (nebo pomletí či jemném nakrájení) zpracujeme do pomazánek. Stačí zpracovat zeleninu společně se salámem a uvařeným vajíčkem, přidat majonézu, dochutit a společně vše promíchat - výbornou pomazánku mažeme na chlebíčkovou veku nebo na jiné pečivo.  

Moravanka v teplé kuchyni

Zeleninovou směs můžeme nakrájet a použít pod maso i do různých omáček. Příjemně je okyselí a dochutí. Po Moravance často sáhneme tehdy, když pospícháme a nemáme čas připravovat čerstvou zeleninu - proto se vyplatí mít několik skleniček této směsi v zásobě. 

Poslední recept nám ukáže zajímavé využití zeleninové směsi Moravanka na přípravu lahůdkové vajíčkové tlačenky. Názorné video poradí, jak na to.

 

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky