Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pečené kuřátko naplněné nádivkou, to je pastva jak pro oči, tak i útok na naše chuťové pohárky. Výborně připravit, dochutit a správně propéct nádivku, to není nic jednoduchého. V našem článku pro vás máme několik tipů, jak správně postupovat.

Když si připravíte výbornou nádivku a naplníte s ní kuře, co to jde, může se stát, že nebude propečená, bude blátivá  a nedobrá. Je to způsobené tím, že maso během pečení bude pouštět šťávu, ta se vsákne do nádivky a vzniklá pára nebude mít kam unikat. Pak zůstane všechna voda v nádivce a nestihne se propéct.

Jak upéct kuře s nádivkou

U nádivky můžeme experimentovat a přidat petržel, pažitku, kopřivy, špenát, česnek, různé koření podle chuti.

  1. Nejprve si připravíme nádivku. Smícháme na kostičky nakrájené pečivo, rozpuštěné máslo, žloutky, mléko a sůl. Mícháme jen tak, aby se pečivo navlhčilo. Přidáme ušlehaný sníh z bílků a vmícháme ho do hmoty. 
  2. Nádivkou plníme kuře jen z poloviny, právě proto, aby se stihla dokonale propéct. Nádivkou plníme také kůži u krku a dáme ji i pod kůži na prsou.
  3. Ze zbylé nádivky vytvoříme válečky, které obalíme slaninou a pečeme společně s kuřetem.
  4. Kuře pečeme pomalu, aby se nádivka stihla propéct, aniž by se zbytečně vysušovalo maso.

Nechte se inspirovat následujícím videoreceptem a upečte si třeba jen kuřecí stehna plněná nádivkou. Do komentářů nám pak můžete napsat, jak strávníkům chutnalo.

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více