Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 druhů domácího pečiva: Podle těchto jednoduchých receptů zvládnou chléb a pečivo i začátečníci
Top recepty, koláž

V zimě se nám příliš nechce vycházet do nevlídného počasí kvůli čerstvému chlebu nebo rohlíkům. Dobrou alternativou je péct si základní pečivo doma. Některé recepty jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Přinášíme přehled oblíbených a jednoduchých tipů na domácí chléb a pečivo.

Domácí pekárna - dobrý pomocník

Na upečení chleba můžeme využít domácí pekárnu, ve které zvládne upéct chléb úplně každý. Také při zadělání těsta nám pomůže pekárna nebo některý elektrický přístroj s hnětacími háky, ulehčí nám práci. Některá těsta jsou dokonce bez droždí, tak se jich nemusí obávat ani ti, kteří si s kynutým těstem zatím nerozuměli. Začátečníky potěší i recept na chléb bez hnětení, ke kterému žádný z přístrojů nepotřebují.

 

1. místo

Někdy se hodí spolehlivý univerzální recept pro domácí pekárnu nebo hnětač, podle kterého připravíme hladké a nelepivé těsto. Z něj pak můžeme tvořit rohlíky, pletýnky, bulky nebo cokoliv jiného. Podle kladně hodnoceného článku se můžeme naučit tvarovat rohlíky.

2. místo

Na výborný chléb bez hnětení nám stačí mísa a hrnec s pokličkou, vhodný do trouby. Jednoduché hrnkové těsto po vykynutí pečeme nejdříve zakryté, pak pokličku odkryjeme, a dopečeme do červené a křupavé kůrky.

3. místo

Recept pro pekárnu zvládneme i v robotu nebo ručně. Z vykynutého těsta tvarujeme kuličky, které po dokynutí potřeme ochucenou vodou a pro ještě lepší chuť posypeme třeba kmínem nebo mákem.

4. místo

Další recept je přímo určený začátečníkům v pečení a také je jimi příznivě hodnocený. Součástí postupu je také popis ručního zpracování těsta bez pekárny. Článek začátečníkům poradí, jak připravit kvásek z droždí

5. místo

Milovníci celozrnného pečiva uvítají recept na celozrnné dalamánky. Těsto se připraví v domácí pekárně, vytvaruje ručně a upeče v troubě. Dalamánky připomínají chléb chutí i barvou. Další článek poradí, jak připravit a použít omládek.

6. místo

Ještě pro vás máme šikovný recept na velmi rychlé rohlíky, které lze zvládnout do hodiny. Čerstvé pečivo k víkendové snídani tak může být hotové opravdu vcukuletu. A není nad chutný domácí rohlík s chutnou marmeládou.

7. místo

Podle posledního receptu připravíme rychlé pečivo bez kynutí. Suroviny smícháme a vypracujeme, poté můžeme hned tvarovat a péct. Jedná se o recept pro ty, kdo mají z kynutého těsta obavy, nebo nemají rádi droždí.

Jak uplést housky

Video-recept ukazuje, jak uplést housky z jednoho pramene.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Naše chalupářská
kuchařka

Nově v prodeji!

Koupit

Marie