Nepečené trubičky

Suroviny

2 balíčky arašídů v cukru
1 balíček piškotů
1 celé vejce
1 bílek
čokoládová poleva
na náplň:
šlehačka nebo krém

Postup přípravy receptu

 1. Arašídy a piškoty se 2x umelou a nebo na jemno rozmixujou.

 2. Přidá se 1 celé vejce a 1 bílek.

 3. Zpracuje se hmota a obaluje na malé kovové trubičky.

 4. Nechá se 24 hodin zaschnout.

 5. Pak opatrně sundat a namočit do čokolády.

 6. Nechat zaschnout a plnit šlehačkou nebo krémem.

Poznámka od kuchařky

Nemám k tomuto receptu foto, je to starší recept, v té době ještě asi digitální foťáky nebyly a už jsem je dlouho nedělala. Pokud někdo foto máte nebo budete mít - klidně ho k receptu přidejte.

Komentáře k receptu Nepečené trubičky

 • Severinka Severinka(autorka receptu)

  Dooga::yes::yes: skvělý nápad:yes::yes: a díky za foto, jak se Ti ty trubičky stahovaly z těch kovových - myslím po zaschnutí:-?:-?:-?

  Odpovědět

 • Dooga Dooga

  Já jsem dal 200g arašídů a 240g piškotů. Trubičky jsem potřel máslem a obalil v moučkovém cukru. Výsledek je výborný.:yes:

  Odpovědět

 • lemarti lemarti

  Ty musím vyzkoušet;-)+8:yes:

  Odpovědět

 • Severinka Severinka(autorka receptu)

  Jasně, že se nezlobím Jenny, měla jsem to v receptu lépe popsat, je to stejné množství jak oříšků tak piškot, myslím že oříšky byly tenkrát v balení po 10 dkg:-8;-)

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Jenny děkuji...:-)

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

  asi by to bylo ze 100g,protože to je váha,která se nejčastěji udává,dělala jsem je na vánoce ze dvou dávek,dala jsem 20dkg...doufám,že se Severinka zlobit nebude,když to prozradím...:yes::-K:yes:+6

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Severinko, nikdy jsem nepečené trubičky nedělala, chtěla bych zkusit, ale teď nevím kolikagramové balení arašidů pomlít -- 60g, 70, 100, 150?...poradíš?..a jak velké balení piškotů?...

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  To jsou super trubičky, něco podobného dělám na Vánoce, ale tak jednoduché to není;-) Právě to obalování trubiček je sranda;-). To by právě chtělo fotopostup. Já jsem je tyto Vánoce nedělala, jinak bych se to snažila nafotit, třeba i pomocí přítele. Taky bych vyfotila ty trubičky, protože myslím, že někteří neví, jak vypadají;-) Každopádně plus a jsem zvědavá, jestli někdo přidá foto :-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

 • Zdenka1 Zdenka1

  Tyto trubičky jsem kdysi dávno taky dělala a byly dobré. Pamatuju si, že jsem je dávala ztuhnout do mražáku, aby se snima lépe pracovalo při polévání čokoládou. Díky za připomenutí:-p:yes:

  Odpovědět

 • finneta finneta

  tyhle dělá moje mamka a jak je dá na stůl, tak jsou hned pryč.:-D:-D:-D:yes::yes:

  Odpovědět

 • Severinka Severinka(autorka receptu)

  Možná že tu už ten recept je, dívala jsem se ale ať jsem zadala "nepečené trubičky" a nebo i "arašídy v cukru" nic se neukázalo. Tak kdyby náhodou tak se nezlobte:-S:-O:-O;-(

  Odpovědět

Tématické fráze: arašidové trubičky oříškové trubičky trubičky z arašidů v cukru nepecene trubicky z arasidu v cukru nepečené plněné trubičky trubičky z arašídů oříškové trubičky recept nepečené čokoládové trubičky kovové trubičky arašidové trubičky recept čokoladove trubičky nepečene trubičky z piškotu recept na oriskove trubicky recept na arašídové trubičky trubičky z oříšků v cukru arašidy v cukru trubičky oříškové nepečené nepečené cukroví foto nepečene cukrovi s foto nepečené čokoládové trubičky se šlehačkou