Květák smažený v troubě
Dozlatova osmažený květák v trojobalu, to je klasika, kterou milují i děti. Nemusíte ale stát u plotny a smažit květáky pouze v pánvi plné oleje. Tuto dobrotu jde připravit i celkem pohodlně na omaštěném plechu, ve vyhřáté troubě.
Suroviny pro 4 porce
4porce
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 883 kJ / 211 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 17,36 g |
| Tuky | 15,12 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 518 mg |
| Sodík | 199 mg |
| Sůl | 0,42 g |
| Sacharidy | 1,40 g |
Postup přípravy
Zveřejněno 13. 7. 2010
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Květák smažený v troubě
Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/krNK
Moje poznámka
Květák smažený v troubě
Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/krNK
Nejnovější recepty
Dietní cuketová polévka
Přidáno před 2 hodinami
Naložený gothaj se zeleninou
Přidáno před 3 hodinami
Rychlé kakaové košíčky s ovocem
Přidáno před 3 hodinami
Jednoduchý a rychlý losos s bylinkovým máslem
Přidáno před 3 hodinami
Hermelín s třešňovým přelivem
Přidáno před 3 hodinami
Těstoviny s masem ve smetanové sýrové omáčce
Přidáno před 19 hodinami
Články s tímto receptem
Přečtěte si
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Gaspacho - vychlazená španělská polévka
Kristina1 před 23 minutami
Krupicová polévka zapražená
Tynaja před 32 minutami
Obědový těstovinový salát
anetaprochazkova263 před 1 hodinou
Tvarohový cheesecake s čokoládou
Rock44 před 1 hodinou
Hrníčková bublanina
teufel před 2 hodinami
Vepřové plátky na kmíně s rýží
Eevey před 2 hodinami
Punčové řezy jako z cukrárny
jahodp před 3 hodinami
Bublanina s jogurtem
Petik05 před 11 hodinami
Těstovinový salát s tuňákem I
Limek před 16 hodinami
Bublanina - nadýchaná - s jakýmkoli ovocem
michaelka.to před 17 hodinami
Tématické fráze:
květák v troubě,
květák,
smažený květák,
květák recepty,
květák pečený v troubě,
obalovaný květák v troubě,
obalovaný květák pečený v troubě,
pečený květák v troubě,
recepty květák v troubě,
smažený květák bez oleje,
květák v těstíčku pečený v troubě,
smažený květák bez smažení,
květák z trouby,
obalovaný květák bez smažení,
recepty z květáku,
květák do trouby,
recepty kvetak,
kvetak bez smaženi,
obalovaný květák z trouby,
smaženy kvetak recept
Suroviny:
květák,
vejce,
sůl,
mouka hladká,
strouhanka,
olej
Komentáře (197)
Recept ještě nebyl hodnocen 5,0
Recept ještě nebyl hodnocen 5,0
Na vrchní pokapání květáku jsem využila olej ve spreji, musela jsem během pečení několikrát přestříkat. Výsledek byl výborný.
Doporučuji vajíčko (těstíčko) hodně přesolit.
Dnes jsem takto smažila žampiony a také dobré
fresh.iprima.cz/recepty/obalovany-kvetak-peceny-v-troube
ivulinka: Určitě dám vědět. Věřím,že se to podaří a rodina bude spokojena.
bohuzel nevim, jak dat nejake Body, tak sorry...
podvodnické prsty nemají chybu,to vystihla svěle
Běžně "nepalcuji", ale za připomenutí komentáře od Alena Průšová: vám dávám palců co jen lze
Je vidět, že paní přistupuje k vaření s otevřenou hlavou (ne že ji má vykradenou)
S tím sítkem vyzkouším
No, dostala mě ale těmi podvodnickými prsty, že
Dekuji za recept
Nikdy jsem květák nepředvařovala, takže nemohu posoudit, jak to s předvařeným chutná, mě to přijde zbytečné, ale je to vaše volba
Díky za fotky a tak potěšující pochvalu
Ten květináček v pozadí je mi důvěrně znám
Fotka se mazat nebude
Díky za obrázky
No a hlavne karfiol nevarit a robit ho surovy.
Už se těším, až budou nové malinké brambůrky, okurkový salát k tomu..
Po vyndání z toruby ihned horké potřu buď olejem nebo rozpuštěným máslem. Naprosto úžasné a hlavně bez práce a zdravé
výborné teplé i studené ... ani jsem nedávala přílohu, i když dítka si vzala chléb a kapala kečupem (díťata vše kečupují) ... mám prý napsat ... "výtečné" ...
Spagi, určitě vyzkoušej.
PS: fotka by nebyla?
Posilam bodika
Magdalenko, doufám, že se ti karfiol povedl pěkně usmažit, můžeš mi sem dát vedět.
Nesmažím na slunečnicovém oleji, ale na oleji určeném na vyšší teploty, hlavně co se hodí do frit. hrnce.
Díky za poznámku a tvůj postřeh, ale já květák hořký nemívám, bude to asi tím,že pár metrů od domu máme zahradnictví a celou sezonu kupuji zeleninu zásadně od majitelů tohoto zahradnictví, takže žádný supermarket.
K receptu nejsou žádné komentáře.